ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect v regionech TV Architect v regionech: Studio acht

TV Architect v regionech: Studio acht

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect v regionech: Winning Group

zrušit

6 m 15 s

Studio Acht působí v České republice pod vedením Václava Hlaváčka a navazuje jako již třetí generace na ateliér založený v Rotterdamu v roce 1973.

„Jsme projekční ateliér s holandskými kořeny, hlavním sídlem v Praze a pobočkami po Evropě. Spojujeme holandskou střídmost a smysl pro urbanismus se středoevropským poetismem, citem pro krajinu a památky. Máme rádi výzvy v podobě konverze zanedbaných brownfieldů v nové pulzující městské čtvrti. Bereme jako naše poslání vdechovat nový život památkám; citlivým způsobem obnovujeme nejen jejich fasády, ale i náplň,“ přibližují náplň práce architekti ze studia Acht s tím, že všechny jejich projekty počítají se zubem času i s vývojem trhu a jsou navrhovány s ohledem na změny umožňující rozvoj.

V posledním roce se ateliér věnuje zejména velkým urbanistickým celkům v Brně i Praze - u zastávky metra Opatov a budoucí linky metra D - a obnově významných českých památek – Národního muzea, budovy v areálu Pražského hradu, Sázavského kláštera či Strakovy akademie. Atelier Acht současně pracuje na Vlněna Business Centru jižně od historického centra Brna, které je charakteristické tím, jak pracuje s různými měřítky veřejného prostoru. Zachován zůstal i původní Bochnerův palác, který se architekt ve shodě s investorem rozhodl i přes vypsaný demoliční výměr zrekonstruovat. Hotova je první etapa výstavby, po dokončení bude celý areál otevřen veřejnosti a zasazen v zeleni s vodními prvky.

Studio se soustavně zajímá o rekonstrukci prostor brownfieldu Ponávka, jehož potenciál byl nejprve využit pro skladové plochy a retail. Jednoduše modifikovatelné boxy byly následně přestavěny na kancelářské budovy. Na zhodnoceném území nově vznikla studentská kolej Domeq, která přivedla do místa život i po „office hours“. Momentálně jsou ve výstavbě další dva „Domqy“ a nižší zástavba nabízející služby a vybavení pro nové obyvatele. V roce 2014 byl zrealizován projekt v obci Svobodné Dvory u Hradce Králové, kde se studio Acht podílelo na rekonstrukci a dostavbě bývalé cihelny.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu