ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect v regionech Architekt David Průša, Platforma architekti

TV Architect v regionech - Architekt David Průša, Platforma architekti

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect v regionech - Architekti Ladislav Kuba a Tomáš Pilař, ateliér Kuba & Pilař architekti

zrušit

14 m 59 s

Platforma architekti je tým architektů, stavebních inženýrů, grafiků, designerů a dalších odborníků založený v roce 2005 v Ostravě.  U zrodu společnosti stáli architekti David Průša a Oldřich Bajger a také scénograf Radomír Otýpka. Původní název Platforma Ostrava se roku 2012 změnil spolu se sídlem společnosti na Platforma architekti. V současné době má ateliér sídlo v Brně. V portfoliu lze najít široké spektrum návrhů od urbanistických studií přes administrativní a bytové budovy, rodinné domy až po sportovní, zdravotnické či kulturní objekty.

Kulturní dům Poklad

Jedná se o rekonstrukci a modernizaci starého domu ze 60. let, který dlouho chátral. Architekti budově zanechali původní členění a celkové uspořádání. „K tomuto projektu jsme se dostali před 13 lety a stáli jsme před velkým úkolem dům oživit, což se nakonec povedlo. Je to budova, která je součástí ostravské kultury a nyní funguje na plné obrátky. Budova ožila, což je skvělé, všechny ohlasy jsou kladné a máme z toho obrovskou radost,“ říká architekt David Průša.

Multifunkční sportovní hala v Ostravě

„Na tomto projektu aktuálně pracujeme, je to naše velká srdcová záležitost. Jedná se o brownfield v blízkosti centra. Je zde velká ambice investora a města investovat do sportu a kultury a oživit nejen dům, ale i tuto lokalitu. Multifunkční hala je navržena pro 3 500 lidí a bude určena primárně pro míčové sporty. Je to vůbec první takový objekt tohoto typu v republice. Momentálně jsme ve fázi projektové přípravy a snad začneme stavět co nejdřív,“ říká architekt David Průša. Hala by v budoucnu měla fungovat i pro mezinárodní utkání a návrh proto zahrnuje i technologie pro televizní přenosy.

FC Petřkovice

Záměrem investora je vybudovat v obci za Ostravou kvalitní zázemí fotbalového klubu a oživit celý areál.  Stávající jednopodlažní objekt, který již technicky nevyhovuje, by se měl díky rekonstrukci proměnit na kvalitní zázemí s moderní architekturou.

Flow house/ vila ve svahu

Atriový dům na platformě kopíruje plynule svažitý terén. S klesáním se tak v západní části otevírá do zahrady, čímž vytváří intimní a chráněný prostor. Objekt se skládá ze tří částí vytvářející písmeno U. Jednopodlažní objekt nabízí díky prosklení výhledy z klidové i společenské části domu. „Jedná se o jednoduchý koncept, který skvěle funguje díky přístupu majitelů a také nádhernému pozemku ve svahu u lesa,“ říká David Průša.

Polyfunkční a bytový dům Nové Hlinky, Brno

Nový polyfunkční objekt vznikne jako nárožní dům v proluce při nově budované komunikaci. Šestipodlažní dům bude plynule navazovat na stávající zástavbu. „V současnosti zde máme hrubou stavbu dvou pozemních podlaží. Realizace by měla proběhnout v příštím roce. Vzniknout zde má 48 bytových jednotek,“ říká David Průša.

„Připravujeme také menší bytové domy v Ostravě s názvem Kameny. Vznikne zde celkem 16 nových bytů. Jedná se o komornější projekt,“ dodává Průša.

Nástavba Moravské náměstí, Brno

Návrh nástavby odkazující na střešní krajinu šikmých střech. Byla zde navržena prolamovaná hmota, která tvoří terasy a šikmé roviny v návaznosti na původní krov. „V tuto chvíli projekt spí, doufáme však, že ho budeme moci co nejdříve zrealizovat. Projekt má pro nás přesah v  tom, že se jedná o první vlaštovku nástavby v centru města. Chceme tímto projektem ukázat,  jak dělat nástavby. Myslíme si, že u nás stále převládá ostych co se takových projektů týká,“ dodává David Průša.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu