ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect v regionech Architekt David Průša, Platforma architekti

TV Architect v regionech - Architekt David Průša, Platforma architekti

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect v regionech - Architekti Ladislav Kuba a Tomáš Pilař, ateliér Kuba & Pilař architekti

zrušit

14 m 59 s

Platforma architekti je tým architektů, stavebních inženýrů, grafiků, designerů a dalších odborníků založený v roce 2005 v Ostravě.  U zrodu společnosti stáli architekti David Průša a Oldřich Bajger a také scénograf Radomír Otýpka. Původní název Platforma Ostrava se roku 2012 změnil spolu se sídlem společnosti na Platforma architekti. V současné době má ateliér sídlo v Brně. V portfoliu lze najít široké spektrum návrhů od urbanistických studií přes administrativní a bytové budovy, rodinné domy až po sportovní, zdravotnické či kulturní objekty.

Kulturní dům Poklad

Jedná se o rekonstrukci a modernizaci starého domu ze 60. let, který dlouho chátral. Architekti budově zanechali původní členění a celkové uspořádání. „K tomuto projektu jsme se dostali před 13 lety a stáli jsme před velkým úkolem dům oživit, což se nakonec povedlo. Je to budova, která je součástí ostravské kultury a nyní funguje na plné obrátky. Budova ožila, což je skvělé, všechny ohlasy jsou kladné a máme z toho obrovskou radost,“ říká architekt David Průša.

Multifunkční sportovní hala v Ostravě

„Na tomto projektu aktuálně pracujeme, je to naše velká srdcová záležitost. Jedná se o brownfield v blízkosti centra. Je zde velká ambice investora a města investovat do sportu a kultury a oživit nejen dům, ale i tuto lokalitu. Multifunkční hala je navržena pro 3 500 lidí a bude určena primárně pro míčové sporty. Je to vůbec první takový objekt tohoto typu v republice. Momentálně jsme ve fázi projektové přípravy a snad začneme stavět co nejdřív,“ říká architekt David Průša. Hala by v budoucnu měla fungovat i pro mezinárodní utkání a návrh proto zahrnuje i technologie pro televizní přenosy.

FC Petřkovice

Záměrem investora je vybudovat v obci za Ostravou kvalitní zázemí fotbalového klubu a oživit celý areál.  Stávající jednopodlažní objekt, který již technicky nevyhovuje, by se měl díky rekonstrukci proměnit na kvalitní zázemí s moderní architekturou.

Flow house/ vila ve svahu

Atriový dům na platformě kopíruje plynule svažitý terén. S klesáním se tak v západní části otevírá do zahrady, čímž vytváří intimní a chráněný prostor. Objekt se skládá ze tří částí vytvářející písmeno U. Jednopodlažní objekt nabízí díky prosklení výhledy z klidové i společenské části domu. „Jedná se o jednoduchý koncept, který skvěle funguje díky přístupu majitelů a také nádhernému pozemku ve svahu u lesa,“ říká David Průša.

Polyfunkční a bytový dům Nové Hlinky, Brno

Nový polyfunkční objekt vznikne jako nárožní dům v proluce při nově budované komunikaci. Šestipodlažní dům bude plynule navazovat na stávající zástavbu. „V současnosti zde máme hrubou stavbu dvou pozemních podlaží. Realizace by měla proběhnout v příštím roce. Vzniknout zde má 48 bytových jednotek,“ říká David Průša.

„Připravujeme také menší bytové domy v Ostravě s názvem Kameny. Vznikne zde celkem 16 nových bytů. Jedná se o komornější projekt,“ dodává Průša.

Nástavba Moravské náměstí, Brno

Návrh nástavby odkazující na střešní krajinu šikmých střech. Byla zde navržena prolamovaná hmota, která tvoří terasy a šikmé roviny v návaznosti na původní krov. „V tuto chvíli projekt spí, doufáme však, že ho budeme moci co nejdříve zrealizovat. Projekt má pro nás přesah v  tom, že se jedná o první vlaštovku nástavby v centru města. Chceme tímto projektem ukázat,  jak dělat nástavby. Myslíme si, že u nás stále převládá ostych co se takových projektů týká,“ dodává David Průša.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl