ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect v regionech Jiří Vévoda, výkonný ředitel U1 Lighting

TV Architect představuje - Jiří Vévoda, výkonný ředitel U1 Lighting

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect v regionech - Ostrava dokončila záchranu památkově chráněných jatek a otevřela v nich galerii současného umění PLATO

zrušit

10 m 36 s

Světlo a interiéry k sobě neodmyslitelně patří. U1 Lighting je společnost, která se od roku 2011 zabývá návrhy a dodávkou osvětlení interiéru i exteriéru. Výkonným ředitelem společnosti je Jiří Vévoda. Studio spolupracuje s předními evropskými výrobci svítidel. Jejich realizace najdeme v domácnostech, hotelích, obchodech, školách i na veřejných prostranstvích. Cílem designérů je rozzářit barvy, podtrhnout produkt a vytvářet kvalitní životní prostředí.

„Poptávka ze stran architektů je velká. Našimi častými projekty jsou realizace v rezidenčním segmentu, hotelích a v exteriéru. Spolupracujeme s architekty na osvětlení a aktuálně se zabýváme i našim růstem do více regionů v republice,“ říká Jiří Vévoda.

Bombus Energy

Společnost na výrobu ovocných tyčinek se sídlem v Krnově chtěla osvítit interiér tak, aby odrážel filosofii společnosti, tedy respekt k přírodě a příklon ke zdravému životnímu stylu. Kanceláře se nesou v duchu zeleně a přírodních materiálů, které doplňuje osvětlení od U1 Lighting. „Zde jsme museli snoubit design s normativními požadavky na kancelářské prostory. Vhodné osvětlení zde zajistilo pracovní světelnou pohodu,“ říká Jiří Vévoda.

Vinařství Reistein

Zde společnost ve spolupráci se studiem ORA revitalizovala wine bar vinařství v jihomoravském Pavlově. Dominantou prostoru je obrovský lustr ve tvaru elipsy, jenž tvoří vizuální identitu vinařství Reisten. Stoly osvěcují lampy od Jaroslava Bejvla ml., které svým tvarem odkazují na demižony. Součástí projektu byl i interiér salonku. V něm je strop řešený akustickými panely, které překrývají dřevěné lamely s integrovaným osvětlením.

Hotel Passage

Jedná se o brněnský prvorepublikový hotel na ulici Lidická s bohatou minulostí. Objekt prošel rekonstrukcí, která mu vrátila jméno a výrazně proměnila jeho tvář. Cílem investora bylo vytvořit moderní kongresový hotel, což se propsalo i do volby osvětlení, které je jak designové, tak technologicky funkční. Řada místností disponuje možností stmívání a přednastavených scén. „Nasvěcovali jsem zde interiér i exteriér. Například průhlednou fasádu jsme museli nasvítit zvenku tak, aby vyniklo umělecké dílo, což se nám podařilo,“ říká Jiří Vévoda.

Showroom aut v Ostravě

„Pomocí osvětlení se nám podařilo posunout showroom do roviny, kdy si myslím, že je to jeden z nejhezčích a nejlépe osvětlených showroomů v rámci České republiky. Nejsou zde jen auta, ale i galerie umění, vše se krásně propojilo a máme z toho velkou radost,“ dodává Jiří Vévoda.

Prodejní showroomy společnosti U1 Lighting lze najít v Praze, Brně a Olomouci.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl