ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Petr Malík, jednatel a výkonný ředitel společnosti MSI Capital

TV Architect v regionech - Petr Malík, jednatel a výkonný ředitel společnosti MSI Capital

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect v regionech - Roman Šebela, jednatel developerské společnosti MIG

zrušit

12 m 53 s

MSI Capital se specializuje především na investice do developerských projektů. Společnost je součástí širší skupiny MS-INVEST a.s., která má více než dvacetiletou developerskou tradici na českém trhu. Jednatelem a výkonným ředitelem společnosti je Petr Malík, který se v oboru pohybuje více jak 15 let. Za sebou má studia na významných světových univerzitách. Společnost vydává dluhopisy, díky kterým se na výstavbě nových projektů mohou podílet i investoři, kteří si tak mohou zajistit solidní fixní výnosy. Společnost MS-INVEST má ve svém portfoliu developerské projekty v Praze, Brně a blízkém okolí. Od ledna 2022 má společnost také vlastní investiční fond.

„Dluhopisů už máme za sebou několik. Máme dlouhodobý dluhopisový program, kdy emitujeme dluhopisy. V dnešní době, kdy rostou úrokové sazby, uzpůsobujeme tomu emise. Poslední emise, která je v prodeji od března, nese výnos přes 7 procent,“ uvádí Petr Malík.

Za dobu svého působení společnost zrealizovala okolo 5 000 bytových jednotek včetně rodinných domů a na 40 000 m2 komerčních ploch. Firma se zaměřuje na středně velké projekty se 60 až 250 byty, které často kombinuje s retailovými a kancelářskými prostory.

Vše funguje tak, že investoři si mohou zakoupit dluhopisy společnosti, pod kterou spadají projekty, které jsou financované právě z dluhopisů. „V rámci naší skupiny máme několik holdingů, každý má své zdroje financování, nikdy to nemícháme a z peněz se financují vždy jen ty projekty, které spadají do konkrétního holdingu,“ říká Petr Malík.

Palác Trnitá je projekt, který má dvě části. Jedná se o rezidenční komplex v centru Brna v budoucí administrativní čtvrti. „Je to doposud největší projekt, který jsme dělali. Zkolaudován byl letos v létě. V první etapě tady vznikne 200 bytů. Další etapa se staví. Je zde i administrativní budova. Máme zde ještě druhý projekt Trnitá 2, který sousedí s nedávno dokončeným projektem,“ říká Petr Malík.

Zajímavým projektem jsou také Žižkovské pavlače. Zde vzniklo 140 bytových jednotek. Součástí projektu jsou i retailové a kancelářské plochy. „My jsme převážně rezidenční developer. Projekty ale doplňujeme i komerční částí. V současné době máme v Praze v přípravě pozemek v Michli, kde vzniknou byty a rodinné domky. Další pozemek je v Hostivici u Prahy, zde budeme rozvíjet centrální část obce. V Brně chystáme v Ivanovicích obchodní centrum,“ dodává Petr Malík.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl