ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect v regionech Revitalizovaný Smetanův sad v Ostravě se stal místem trávení volného času rodin i studentů z přilehlé školy

Revitalizovaný Smetanův sad v Ostravě se stal místem trávení volného času rodin i studentů z přilehlé školy

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje... - Ostrava proměnila park ve Svinově z nevzhledné plochy na zelenou oázu k posezení, relaxaci i vzdělávání

zrušit

2 m 43 s

Smetanův sad v ostravských Mariánských Horách prošel velkými úpravami. Byly zde provedeny parkové úpravy, přibyla nová zeleň a chodníky dostaly nové povrchy. V parku je také nové veřejné osvětlení a lavičky, který nesou odkaz na významného českého skladatele.

Proměna parku byla od počátku diskutována s místními obyvateli i studenty z přilehlé školy. „Cílem bylo zachovat dvě stávající aleje vzrostlých stromů. Museli jsme citlivě odstranit původní dlažbu tak, aby nebyl poškozen kořenový systém,“ říká Kateřina Šebestová, náměstkyně primátora města Ostravy.

Plocha parku byla rozdělena na dvě části. První s pískovištěm je blíže k panelové zástavbě a slouží pro rodiny. Vydlážděná zóna u vstupu budovy střední školy poskytuje dostatek prostoru pro setkávání studentů.

V průběhu revitalizace parku byly položeny nové asfaltové povrchy a provedeno dláždění některých pěších tras a ploch. Chodníčky v centrální části jsou z přírodních materiálů, například ze žulových kostek nebo z přírodního kamene. Prostor zdobí také stovky trvalek, travin a cibulovin včetně tulipánů, narcisů, krokusů a kosatců.

V místech se dříve nacházel hřbitov, který byl roku 1920 zdemolován, poté zde vznikl veřejný sad, který dostal jméno Smetanův sad. „My jsme to jméno a odkaz významného skladatele chtěli zachovat. To se nám podařilo i díky tomu, že jsme do kamenných ploch nechali vytesat názvy děl Bedřicha Smetany, taktéž je najdeme i v opěradlech dřevěného posezení,“ dodává Kateřina Šebestová.

Mohlo by vás zajímat

Zprávy a aktuality

Rekonstrukce městských jatek v Ostravě přináší zcela unikátní řešení pohyblivých stěn

Záchrana památkově chráněných městských jatek v Ostravě je u konce, kolaudační rozhodnutí k užívání budovy bylo vydáno začátkem května, tedy dva roky po zahájení stavebních prací a šest let od odkupu objektu městem Ostrava. Ještě pár týdnů zde budou probíhat dokončovací práce, veřejnost ale už do nově opravených prostor může nahlédnout. Historický objekt pochází z konce 19. století. Rekonstrukce proměnila roky chátrající budovu na moderní galerii s jedinečnou podobou a geniem loci. Návštěvníci zde najdou nově pět výstavních sálů, unikátní je především zcela nové řešení otočných stěn, díky kterému se jednotlivé sály dají propojit či přestavět.

Mohlo by vás zajímat

Zprávy a aktuality

Náměstí Edvarda Beneše v centru Ostravy by v budoucnu mělo sloužit k odpočinku i společenským aktivitám

Městský ateliér prostorového plánování a architektury zorganizoval urbanisticko-architektonickou soutěž na úpravy prostoru náměstí Edvarda Beneše v centru Ostravy. Odborná porota nakonec vybrala návrh, na němž se podílel kolektiv šesti autorů.

Mohlo by vás zajímat

Zprávy a aktuality

Havlíčkovo nábřeží v Ostravě se mění na atraktivní lokalitu

Havlíčkovo nábřeží na břehu řeky Ostravice v centru Ostravy se stává zajímavým a atraktivním místem. Vznikla zde zajímavá visutá galerie a nový veřejný prostor, který bezpečně oddělí pěší trasy od cyklostezky a veřejností velmi vítané jsou nové povrchy a zeleň. Rekonstrukcí prochází v současné době dva úseky nábřeží – sjezd z mostu Miloše Sýkory po Hradní lávku a oblast mezi ulicemi Na Hradbách a Kostelní.

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu