Odebírat novinky
Úvod Historie a osobnosti Osobnosti Mezi kulturou, komunitou a městem, exkluzivní rozhovor s Wang Shuem, zakladatelem studia META-Project

Mezi kulturou, komunitou a městem, exkluzivní rozhovor s Wang Shuem, zakladatelem studia META-Project

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Další video

Osobnosti současné architektury - Vít Máslo

zrušit

2 m 08 s / 8. 12. 2017 / Autor: TV Architect

Wang Shuo, který své zkušenosti získával v New Yorku, Londýně nebo Rotterdamu, dnes sídlí v Pekingu a je ředitelem a zakladatelem kulturní platformy META PROJECT. Na berlínském festivalu byl nominován za projekt komunitního bydlení pro mladé. Smíšená bytová výstavba, v zásadě nový typ kolektivního bydlení, v níž najde svůj životní prostor až 800 mladých lidí, sklízí jedno ocenění za druhým.

Samotný META PROJECT rozhodně není běžný architektonický ateliér, nezaměřuje se totiž pouze na architekturu, důležitým aspektem jejich práce je především interdisciplinární přístup. Všechno, co souvisí s architekturou a urbanismem, se snaží nahlížet z různých úhlů pohledu různých vědních oborů. Ve svých projektech zkoumají hlavně vztah mezi architekturou a sociálním prostředím a také městskou dynamikou v metropolích současné Číny, kde je zajímají především nové formy kolektivního prostoru.

Komunitní bydlení pro mladé je přesně takovým typem výzkumu. V zásadě jde totiž o další experiment, který analyzuje spontánní vznik městského prostoru a snaží se postihnout funkční sociálně-kulturně-prostorové archetypy.

Podle Wang Shua by architektura měla zkoumat společenskou a kulturní situaci a snažit se o jejich pochopení, zjištěné skutečnosti by pak měla realizovat.

Web – META-Project
Profil – WANG SHUO

Pořady

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2019 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl