CZ
  • EN
Více kanálů
Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Města Arquitectura En Movimiento hledá možnosti, jak snížit dopravní zátěž v metropoli s 22 miliony obyvatel

Arquitectura En Movimiento hledá možnosti, jak snížit dopravní zátěž v metropoli s 22 miliony obyvatel

Přeskočit reklamu
x
6 m 51 s / 12. 1. 2018 / Autor: TV Architect
Arquitectura En Movimiento hledá možnosti, jak snížit dopravní zátěž v metropoli s 22 miliony obyvatel

Architektonické studio Arquitectura En Movimiento (ARQMOV) se sídlem v Mexico City získalo na letošním Světovém architektonickém festivalu v Berlíně tři nominace. V exkluzivním interview s TV Architect hovoří dva spoluzakladatelé studia, Fabio Correa a Eduardo Micha, o třech odlišných projektech, které prezentovali na WAF. Již realizovaný návrh interiéru sídla firmy Gobo, který implementovali do starého skladiště, je průnikem starého a nového, rezidenční projekt Coliroma navrací část prostoru městu a v multifunkční budově G Smart Lifestyle mohou lidé žít i pracovat, aniž by museli cestovat po městě.

Mexico City s 22 miliony obyvatel trpí extrémní dopravní zátěží. Architekti si uvědomují, že k nejpalčivějším výzvám, se kterými tu musí bojovat, patří znečištěné ovzduší ve městě. Snaží se proto omezit potřebu dojíždění za prací i zábavou. Desetipodlažní multifunkční budova s obchody v parteru, pěti patry kanceláří, byty v horních čtyřech patrech a příjemným vnitroblokem nabízí prostory k bydlení, práci i odpočinku. Nachází se v centru města, v lokalitě, kde je široká nabídka kulturního vyžití a také prostor pro relaxaci v zeleni místního „lesa“.

Tým ARQMOV má dvacet let zkušeností se širokým spektrem stavebních projektů od luxusních rezidencí a bytů přes komerční budovy a kanceláře až po hotely a resorty, které staví v Mexiku, Indii a ve Spojených státech. Důraz klade na služby, udržitelnost a vysokou kvalitu pro uživatele.

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl