ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Development a stavby Bytové a rezidenční projekty Architektura komunit – exkluzivní rozhovor s Markem Koehlerem, zakladatelem studia Marc Koehler Architects

Architektura komunit – exkluzivní rozhovor s Markem Koehlerem, zakladatelem studia Marc Koehler Architects

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Arquitectura En Movimiento hledá možnosti, jak snížit dopravní zátěž v metropoli s 22 miliony obyvatel

zrušit

1 m 49 s / Autor: TV Architect

Po studiích v v Amsterdamu, Lisabonu a v Delfách založil nizozemský architekt Marc Koehler v roce 2005 designové studio Marc Koehler Architects (MKA). Tým TV Architect zastihl Koehleraa na světovém festivalu v Berlíně, kde jeho studio získalo zvláštní cenu ředitele WAF za projekt Superlofts Houthaven.

Obytný komplex v přístavu Houthaven v Amsterdamu je jedním ze série projektů Superlofts, flexibilního konceptu komunitního bydlení, který umožňuje lidem, aby si v rámci komplexu navrhli domov podle svých představ, a v rámci kooperativního developmentu sdíleli své myšlenky, názory a inspiraci. Projekt kolektivního bydlení klade také důraz na společné prostory, které podporují sociální interakce obyvatel.

Dalším významným aspektem Superlofts je udržitelnost. Samozřejmostí je recyklace odpadu, pasivní solární vytápění, rekuperace a stojany na nabíjení elektrických automobilů a kol, ale architekti jdou tak daleko, že používají recyklovatelné materiály i na stavbu.Koncept Superlofts se rychle rozrůstá v mezinárodní kooperativní síť.

„Celkem je s našimi projekty spojeno devět set lidí,“ napsal Koehler v článku Building Community; Power of Smallness. „Je to silná skupina, která může ovlivnit rozvoj města, a je to ekonomická síla, s níž je třeba počítat.“

Studio MKA se od svého založení také rozrostlo a dnes v něm pracuje dvacetičlenný multidisciplinární mezinárodní tým řízený pěti partnery, který působí ve všech oblastech designu od výrobků přes interiéry až po architekturu a urbanismus.

Web Marc Koehler Architects
Profil - Marc Koehler Architects 

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu