Odebírat novinky
Úvod Historie a osobnosti Osobnosti Erik Olav Marstein: Na architektuře mě baví kreativní část

Erik Olav Marstein: Na architektuře mě baví kreativní část

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Skvosty světové architektury v Berlíně

zrušit

59 s / Autor: TV Architect

Norské architektonické studio A-lab mělo na berlínském Mezinárodním festivalu architektury také své želízko v ohni. V kategorii Bydlení byl nominován jejich projekt bytového domu SÆTER TERRASSE, a i když nominaci nakonec neproměnil, jeden z jeho autorů Erik Olav Marstein si našel čas, aby si promluvil se štábem TV Architect.

Projekt obytné budovy se čtyřiatřiceti byty v hlavním městě Norska je ojedinělý zejména výhledy, které svým obyvatelům poskytuje (více o něm naleznete v článku  „SÆTER TERRASSE“, bydlení s výhledem na fjord, realizace: A-lab, Nordstrand Oslo). Jak říká Marstein, je součástí procesu transformace města a všichni v ateliéru z něj mají velkou radost. Rozmanitost projektů architektonického studia A-Lab je velmi vysoká a ateliér je otevřený téměř jakémukoli způsobu porozumění jejich projektů.

V rozhovoru pro TV Architect navíc prozradil, že architektonická profese je podle něj pořád ještě na startovní čáře, a to přesto, že se jako obor vyvíjí neskutečnou rychlostí. Pro něj samotného je pak nejzábavnější kreativní část.

(red)

Web – A-lab
Facebook – A-lab
Youtube – A-lab
Instagram – A-lab

Články na TV Architect:

Erik Olav Marstein: Na architektuře mě baví kreativní část

„SÆTER TERRASSE“, bydlení s výhledem na fjord, realizace: A-lab, Nordstrand Oslo

Kanál A-lab

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl