ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Inovace a technologie Excel, nebo software pro projektové řízení? Jaké jsou výhody a nevýhody?

Excel, nebo software pro projektové řízení? Jaké jsou výhody a nevýhody?

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
13 m 26 s

Společnost NAVIGO spolupracuje s množstvím architektonických a projekčních kanceláří u nás i v zahraničí. Dodává jim software, který jim usnadní plánování a řízení projektů, a to jak z časového, tak finančního hlediska. Software dohlíží na práci zaměstnanců, termíny i fakturaci. Díky němu lze řídit jak malé, tak rozsáhlé projekty. Stále ale mnoho firem pracuje s programem Excel. Ten ale NAVIGO dokáže hravě a efektivněji nahradit.

Předností systému NAVIGO je, že umí z minima dat vytěžit maximum informací. Nahradí excelové tabulky a umožní zobrazovat si data podle nejrůznějších kritérií. NAVIGO také lze plně integrovat s nejrůznějšími firemními systémy. „Excel je vhodný pro malou firmu do deseti lidí. Je to dobrá průprava pro řízení projektové firmy, protože si zde každý musí zadat vše po svém, čímž se naučí různé principy. Excel ovšem přestává stačit ve chvíli, kdy je ve hře více zaměstnanců. Nedokáže totiž tak dobře analyzovat. V té chvíli je lepší přejít právě na NAVIGO, práce pak bude jednodušší a přehlednější,“ říká Jaroslav Kuboš, technický ředitel a jednatel společnosti NAVIGO.

Mohlo by vás zajímat

Zajímavosti
9 m 15 s

„Nejsilnější stránkou Navigo3 je projektové řízení, pomáhá hlídat náklady,“ říká Miroslav Patka, výkonný ředitel DI5 architekti inženýři.

Software pro řízení firem a projektů s názvem Navigo3 představuje nástroj, který usnadní plánování a řízení projektů, a to jak z časového, tak finančního hlediska. Software dohlíží na práci zaměstnanců, termíny i fakturaci. Díky němu lze řídit jak malé, tak rozsáhlé projekty. Software v současné době využívají projektanti, architekti, inženýři i designeři, a to jak u nás, tak v zahraničí. Zkušenosti má i společnost DI5 architekti inženýři. Jedná se o projekční a architektonickou společnost, která má na kontě rezidenční a administrativní projekty či veřejné budovy. 

Navigo poskytuje kompletní přehled o firmě. Automaticky generuje řadu ukazatelů – například cashflow, KPI nebo kapacitní plán. Umožní z globálního pohledu sledovat stav projektů, zajistí snadnou zastupitelnost při práci na projektech a plně nahradí střediskové hospodaření. „Excel má spoustu záložek a velké množství souborů, které se přelívají. V tu chvíli je NAVIGO jednodušší, především pro uživatele, kteří potřebují vykazovat. Přihlásí se do NAVIGA a může si zobrazit jen funkce s vykazováním. Stejně tak ten, kdo je v ekonomickém oddělení může pracovat jen s dokumenty, které potřebuje, jako jsou například faktury. Každý má svou funkci a NAVIGO dokáže posbírat všechny výstupy a spojí všechny informace na jednom místě, což je pak důležité pro vedení firmy,“ říká Kuboš.

Výhodou NAVIGA je tedy to, že dokáže dát všechny potřebné informace dohromady a vybrat důležité analytické ukazatele a indikátory. „Pro NAVIGO je to snadné, pro samotného člověka pracujícího v Excelu by to bylo velmi složité a zdlouhavé. V reálném čase lze sledovat stav projektů. Ihned je vidět jakákoliv změna, například nově zadanou fakturu software v dané chvíli zpracuje a na základě toho se zhorší či zlepší bilance projektu,“ říká Kuboš.

Pomocí Naviga lze kontrolovat veškeré finance firmy i projektů a sledovat dlouhodobý finanční vývoj firmy. U každého projektu lze včas vidět, kdy hrozí finanční ztráta. Firmy zde mohou plánovat příjmy, kontrolovat náklady na subdodávky, sledovat termíny fakturace a na základě toho automaticky vytvořit graf cashflow. „Primárně NAVIGO sleduje peníze, ale i termíny. Zajímavá je také funkce "časové reference", ta umožňuje flexibilně reagovat na zpoždění. Například když přijde později nějaké vyjádření úřadu, lze přesunout datum a celý projekt se přesune sám. Lze také sledovat vytížení zaměstnanců,“ uvádí Kuboš.

Mohlo by vás zajímat

Architektura a urbanismus
15 m 55 s

Projektový software, který dovede zvýšit efektivitu nejen architektonických kanceláří

Projektový software Navigo3 díky svým unikátním funkcím dovede zvýšit zisk i efektivitu architektonických kanceláří. Tento systém dokáže řešit spoustu firemních věcí najednou a projektanti zatím mohou v klidu pracovat na svých návrzích.

Silnou funkcí v Navigu je pohled dopředu. Z malého množství dat dokáže určit současný stav, ale také predikovat budoucnost.

Velmi přínosné by v budoucnu mohlo být také propojení systému BIM právě s funkcemi NAVIGA. „Vývoj NAVIGA probíhá průběžně, pracujeme na uživatelském rozhraní a zároveň sledujeme vývoj BIMu, který se u nás teprve rozvíjí. Víme, že NAVIGO by mohlo pomoci k plnohodnotnějšímu využívání systému BIM. Oboustranné propojení by mohlo přinést aktuální časová data, která by ukazovala, v jakém stavu bude projekt v následujícím období a zároveň mít přehled o celém průběhu stavby a financích. V budoucnu by tak šlo s pomocí NAVIGA řídit i stavební firmy. Jeden podobný projekt již máme,“ dodává Jaroslav Kuboš.  

Mohlo by vás zajímat:

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu