ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Ivo Lukačovič, partner v ateliéru Liprojekt

TV Architect představuje - Ivo Lukačovič, partner v ateliéru Liprojekt

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Aktuální projekty společnosti BRP Group

zrušit

13 m 43 s

V roce 2007 byl založen ateliér volného sdružení projektantů se sídlem v Rožnově pod Radhoštěm. Základní myšlenkou dvou spolužáků bylo propojit práci architekta a statika. Oba tak navázali na své předchozí zkušenosti a postupně se propracovali až k založení společnosti Ateliér LIPROJEKT s.r.o. v roce 2019.

Rodinný dům Vsetín

Jedná se o novostavbu přízemního rodinného domu, který byl umístěn na poměrně malém pozemku v příkrém svahu. Nevýhody pozemku jsou ovšem vynahrazeny příjemnou lokalitou v centru města s nádherným výhledem na celé údolí. Dům je navržen jako přízemní polozapuštěný v terénu. Výrazným prvkem je vzrostlá třešeň, která na pozemku již stála a nyní vytváří zastínění terasy. „Tento dům je typickým průřezem naší práce, kdy se soustředíme především na služby lidem střední třídy,“ říká Ivo Lukačovič, partner společnosti Liprojekt s.r.o.

Kulturní zařízení Sahara

Rekonstrukce sportovního areálu včetně zázemí. „Cílem bylo rozšířit využití areálu. My jsme navrhli zastřešení areálu, rozšíření skladu či mobiliář. Pracovali jsme s ocelí a dřevem. Areál je nyní vhodný pro pořádání různých kulturních či sportovních akcí,“ říká Ivo Lukačovič.

Penzion Maralák

Jedná se o rekonstrukci stávajícího rodinného domu na malý penzion v Beskydech. „Toto místo znám ze svého dětství. Místo je křižovatkou na cestách, vždy zde bylo nějaké občerstvení. Nyní je zde restaurace, která vystihuje potenciál turistické křižovatky. My jsme zde navrhli stavbu penzionu, která slouží jak pro turisty, tak pro svatby,“ říká Lukačovič.

Zámek v Napajedlích

Místo je výraznou barokní dominantou, pořádají se zde svatby či jiné významné události. Společnost Liprojekt se zde podílela na úpravách zanedbaných exteriérů zámku. Navrženo bylo kompletní řešení čestného dvora a sítě cest, obnovy se dočkaly balustrády a vytvořila se terasa pro kavárnu. Vzniklo zde i hřiště pro děti a obnovy se dočkal i prvorepublikový Baťův bazén od arch. Karfíka včetně zahradního altánu. Zprovozněny byly také malá a velká kašna. Součástí plánu obnovy je také nová fasáda zámku. „Zde jsme se podíleli i na povrchových úpravách interiérů,“ dodává Lukačovič.

Dřevěnice Rožnov pod Radhoštěm

„Majitel staré chaty uprostřed pole se rozhodl pro stavbu objektu v tradiční architektuře. Vybral si valašskou dřevěnici. My dlouhodobě spolupracujeme s rodinnými firmami, které pracují na takových konstrukcích. My následně do objektu bez architektonických zásahů dovedeme zapracovat moderní stavební činnost technického rázu. Týká se to například vytápění či rozvodů elektřiny,“ říká Ivo Lukačovič.

„V současné době se připravuje rekonstrukce historických hradeb v Uherském Hradišti a Uherském Brodě na kterých jsme se podíleli s památkáři. Dále jsou to různé rodinné domy od studie až po kolaudaci,“ uzavírá Ivo Lukačovič.  

Další díly pořadu „TV Architect v regionech“ můžete vidět ZDE

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu