Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Ikony architektury Ian Ritchie: Věřím v podstatu krásy

Ian Ritchie: Věřím v podstatu krásy

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Kolja Nielsen: S internetem se architektura stává stále podobnější

zrušit

3 m 02 s / Autor: TV Architect

Původně studoval medicínu, jenže pak se začal nudit, a tak se pustil do architektury, ve které hledá především krásu. Sluší se podotknout, že to bylo bezpochyby dobré rozhodnutí. Na berlínském festivalu architektury byly práce jeho architektonického studia nominovány hned ve čtyřech kategoriích. Sám je držitelem mnoha mezinárodních ocenění a mimo jiné také prvním zahraničním architektem, který získal od Francouzské akademie architektury stříbrnou medaili za inovace.

Ian Ritchie určitě patří k jedněm z nejvýraznějších osobností světové architektury posledních několika dekád. Architektura se podle něj stále více přibližuje lidem, architekti jsou zodpovědnější a zároveň se v poslední době vracejí do pozic, které jim přebrali projektoví manažeři, stavební rozpočtáři a vlastně všichni, kteří nějakým způsobem měří nějakou práci. Jakmile se architektura oklepe z čísel, bude i zábavnější.

Jako architekt věří v podstatu krásy, ta je pro něj nelineární… vlnící se listy, vzdouvající se moře, mihotající se světlo, prostě příroda v pohybu. To je podle Ritchieho krása a právě takovou krásou je poháněná jeho architektura.

(red)

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl