CZ
  • EN
Více kanálů
Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Ikony architektury Ian Ritchie: Věřím v podstatu krásy

Ian Ritchie: Věřím v podstatu krásy

Přeskočit reklamu
x
3 m 02 s / 19. 1. 2018 / Autor: TV Architect
Ian Ritchie: Věřím v podstatu krásy

Původně studoval medicínu, jenže pak se začal nudit, a tak se pustil do architektury, ve které hledá především krásu. Sluší se podotknout, že to bylo bezpochyby dobré rozhodnutí. Na berlínském festivalu architektury byly práce jeho architektonického studia nominovány hned ve čtyřech kategoriích. Sám je držitelem mnoha mezinárodních ocenění a mimo jiné také prvním zahraničním architektem, který získal od Francouzské akademie architektury stříbrnou medaili za inovace.

Ian Ritchie určitě patří k jedněm z nejvýraznějších osobností světové architektury posledních několika dekád. Architektura se podle něj stále více přibližuje lidem, architekti jsou zodpovědnější a zároveň se v poslední době vracejí do pozic, které jim přebrali projektoví manažeři, stavební rozpočtáři a vlastně všichni, kteří nějakým způsobem měří nějakou práci. Jakmile se architektura oklepe z čísel, bude i zábavnější.

Jako architekt věří v podstatu krásy, ta je pro něj nelineární… vlnící se listy, vzdouvající se moře, mihotající se světlo, prostě příroda v pohybu. To je podle Ritchieho krása a právě takovou krásou je poháněná jeho architektura.

(red)

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2018 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl