ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Development a stavby V Pražských Holešovicích vyrostla nová administrativní budova

V Pražských Holešovicích vyrostla nová administrativní budova

V Pražských Holešovicích vyrostla nová administrativní budova
4. 6. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: crest communications

Komorní administrativní budova Astrid Offices vyrostla v Dělnické ulici v Praze 7. Stojí na místě bývalé továrny kosmetické značky. V budově se nachází 4 300 m2 kancelářských ploch a maloobchodních prostorů.      

Společnost UBM Development Czechia už také budovu úspěšně zkolaudovala. Firmy zde budou sídlit od července. A to včetně zaměstnanců samotné developerské společnosti, kteří si budovu zvolili jako své sídlo. Aktuálně jsou v Astrid Offices stále ještě některé prostory volné.

 „Přes nejistou situaci na trhu, nejrůznější restrikce a vládní nařízení se nám povedlo dodržet stanovený harmonogram výstavby a budovu zkolaudovat podle plánu. Kancelářské prostory nabízíme v tzv. standardu hot shell, čímž nájemce ušetří značné finanční prostředky na dokončovací práce před nastěhováním. Současně jsme připraveni vyjít vstříc nejrůznějším přáním, pokud jde o vzhled i vnitřní členění kanceláří. Budova má železobetonový skelet se sloupy po osmi metrech, takže volnost v tomto směru je skoro neomezená, uvádí jednatel UBM Development Czechia Josef Wiedermann, který ve firmě zodpovídá za akvizice, obchod a marketing.

Administrativní budova Astrid Offices má pět nadzemních a dvě podzemní podlaží. Interiér i exteriér se pyšní kvalitní a moderní architekturou a elegantním designem.

Na fasádě domu jsou požity venkovní vertikální lamely a horizontální žaluzie, což zajišťuje snadnou regulaci stínění. Zajímavý je hlavní vstup s prostorným foyer, který zajišťuje vzdušný a světelný prostor. Všechny prostory určené k pronájmu mají velkorysou výšku stropu až 3 metry. Díky velkoplošnému prosklení do místností přirozeně proniká denní světlo.

Charakteristickým rysem projektu je pak zeleň. Budova má velké množství organických prvků a doplňků. Společné prostory mají zelené plochy, střechy budovy jsou zatravněné a ve vnitrobloku najdou zaměstnanci stín pod vzrostlými stromy. „Stejně jako ve všech našich projektech i zde dbáme na udržitelnost a šetrný přístup k životnímu prostředí. Slova green a smart pro nás nejsou jen marketingová hesla, skutečně je implementujme do projektů, a to již od jejich projektování přes výstavbu až po provoz a správu objektů. S budovou Astrid Offices cílíme na certifikaci LEED Gold. Ta je pro nájemce potvrzením energetické úspornosti a zdravého vnitřního prostředí,“ dodává Josef Wiedermann.

Součástí budovy je také velká kolárna včetně zázemí, ve kterém zaměstnanci najdou například myčku kol, sprchy a relaxační zóny. Toto vybavení tak podporuje moderní životní trend jízdy na kole do zaměstnání.

„Jsou zde i coworkingová místa, která jsme umístili nejen v interiéru a v zeleném atriu navazujícím na recepci, ale i na zelené střešní terase s výhledem do klidného vnitrobloku. Trend flexibilně řešených a různě sdílených prostor bude v důsledku pandemie sílit, zvyky firem a jejich zaměstnanců se mění,“ vysvětluje Wiedermann.

Přestože Astrid Offices je spíše komorním projektem, nechybí zde standardní služby jako recepce, parkovací místa a ostraha. Samozřejmostí je pak optické datové připojení, záložní zdroj energie a moderním chladicím systémem. Úsporu budově pak zajišťují tepelná čerpadla, detekce CO2 nebo bezpečnostním a kamerovým systémem.

Městská část Praha-Holešovice patří dlouhodobě k vyhledávaným kancelářským a rezidenčním lokalitám, protože disponuje veškerou občanskou vybaveností a výbornou dopravní dostupností.

Doporučujeme také:

 

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl