ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Development a stavby UBM promění Cukrovarnický palác v Hotel Andaz Prague, první hotel řetězce Hyatt v Česku

UBM promění Cukrovarnický palác v Hotel Andaz Prague, první hotel řetězce Hyatt v Česku

UBM promění Cukrovarnický palác v Hotel Andaz Prague, první hotel řetězce Hyatt v Česku
29. 11. 2019 / Autor: Romana Landová, t.z. Cukrovarnický palác čeká proměna. Foto: PR Konektor

Developerská společnost UBM Development se dohodla se sítí luxusních hotelů Hyatt na otevření vůbec prvního hotelu tohoto řetězce v Česku. Andaz Prague promění opuštěný Cukrovarnický palác na Senovážném náměstí v Praze. Luxusní lifestylový hotel by měl své první hosty přivítat v roce 2022.

Andaz Prague se stane jedním z prvních luxusních lifestylových hotelů v české metropoli. Jelikož budova Cukrovarnického paláce je kulturní památkou, designéři s ní pracují mimořádně citlivě - zachovaná jsou například původní okna, dveře, plastické výzdoby a krby. „Nechtěli jsem začít „naostro“ projektovat, aniž bychom měli ověřeno, že bude z hlediska památkové péče akceptována. Vlastní jednání pak byla důkladná, časově náročná a početná. Nicméně všichni zúčastnění k nim přistupovali velmi konstruktivně. Společným cílem bylo zajistit, aby se historický léta opuštěný objekt vrátil k životu na úrovni budovy fungující v jednadvacátém století," říká Jan Zemánek, jednatel UBM Czechia s tím, že v interiérech se nacházejí místnosti a řada jednotlivých prvků, které budou velmi citlivě a pod dohledem památkářů zrekonstruovány. Zachován bude vnější výraz a původní detaily budovy.

Hotel Andaz Prague navodí svým návštěvníkům ze zahraničí, ale i České republiky, tu nejlepší atmosféru, která plně ctí Genius loci historického centra Prahy. „Náš tým designérů sice sídlí v Madridu, do Prahy jsme ale často jezdili studovat její bohatou historii plnou příběhů, abychom mohli vytvořit interiéry oživující mýty a legendy, které tvoří samotnou identitu tohoto města,“ řekl Garrett Robbins z Brime Robbins. Zemánek dodává, že se jedná o výjimečnou příležitost skloubit existujícího silného genia loci s budoucností. Hotel bude splňovat technologické nároky na provoz luxusního hotelu jednadvacátého století při maximální ohleduplnosti k životnímu prostředí. Z tohoto důvodu společnost usiluje o certifikaci LEED GOLD.

Značka zastoupená ve třech městech

Autoři návrhu používali paletu barev propůjčenou z pastelových fasád domů v sousedství paláce. Kromě 175 luxusních pokojů Andaz Prague nabídne různé gastronomické provozy, přibližně 450 metrů čtverečních prostor pro eventy, fitness, spa a 30 parkovacích míst. Z původní zasedací místnosti vedení Asekuračního spolku umístěné v můstku vedoucímu k Jindřišské věži se stane konferenční místnost. „Co se vlastní stavby týče, osobně mě nejvíc překvapilo konstrukční řešení, v němž je hojně využíván železobeton – na počátku 20. století velmi inovativní technologie. Jsou z něj stropy i krov," myslí si Zemánek.

Nový účel historicky cenných prostor bude velmi podobný tomu původnímu. „Praha se stala populární destinací, a to zejména po sametové revoluci před 30 lety,” řekl Takuya Aoyama, viceprezident rozvoje v Hyattu a pokračuje: „Toto město, které patřilo Mozartovi, Muchovi a Hrabalovi, i nadále láká lidi, aby prozkoumávali jeho klenoty. Máme radost, že díky Andaz Prague bude naše značka zastoupená ve třech městech bývalého Rakousko-Uherska – Vídni, Budapešti a Praze, a navíc vyhovíme místní poptávce po luxusu.“ 

Rekonstrukci a proměnu Cukrovarnického paláce uvidíte po dokončení také v pořadu Chátrající skvosty ZDE.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl