ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Architektura a urbanismus Města a urbanismus V Polsku roste moderní kancelářský komplex s vnitřní zahradou

V Polsku roste moderní kancelářský komplex s vnitřní zahradou

V Polsku roste moderní kancelářský komplex s vnitřní zahradou
28. 2. 2019 / Autor: Piotr Pietruczak from peakstudio.eu Popisek: Projekt LIXA Office Park

Byla zahájena výstavba nejnovějšího administrativního komplexu společnosti Yareal, projekt LIXA. Společnost PORR se stala generálním dodavatelem této stavby. V průběhu první fáze výstavby bude postavena ukázková administrativní budova o celkové ploše dvacet dva tisíc metrů čtverečních a jedna menší kancelářská budova s plochou šest tisíc metrů čtverečních. Investice do administrativního komplexu - vlajkové lodi společnosti Yareal, zahrnuje moderní, vysoce kvalitní kancelářské prostory a pro administrativní budovu zcela jedinečnou indoorovou zahradu se zelení.

LIXA je nejprestižnější investicí do administrativních budov v historii společnosti Yareal. Rozhodli jsme se pro spolupráci se společností PORR na základě jejích rozsáhlých odborných zkušeností. V rámci projektu LIXA budou pro naše náročné nájemníky vybudovány prvotřídní kancelářské prostory. Proto také klademe obzvlášť velký důraz na zkušenost našich partnerů“, sdělil Eric Dapoigny, prezident Yareal Polska a dodal, že „kombinace inovativní architektury a designu se solidním provedením prací umožní individuální a nekonvenční uspořádání prostoru. Z kancelářských prostor je možný přímý přístup do vnitřní zahrady se zelení, jakou nenabízí žádná jiná výšková stavba v tomto regionu.“

Vysoká kvalita provedení

„Realizace impozantních a z architektonického hlediska výjimečných staveb bude probíhat v bezprostřední blízkosti kruhového objezdu Daszyński. Společnost PORR již postavila několik budov, například Varšavskou univerzitní knihovnu, centrálu varšavské burzy a Sea Towers v Gdyni. Tato stavební akce podtrhuje vysokou kvalitu provedení jak ze strany společnosti Yareal, tak ze strany našeho podniku“, vyjádřil se Dariusz Wietrzyński, který je odpovědný za realizaci bytových, administrativních a průmyslových staveb ve společnosti PORR.

Realizací projektu LIXA vznikne nové obchodní centrum v blízkosti centrálně umístěného kruhového objezdu Daszyński. Výstavbě komplexu LIXA předcházela demolice bývalé administrativní budovy Kredyt Bank. Zatím byla vybudována jen podzemní stěna a pro první dvě budovy komplexu se na křižovatce ulic Kasprzaka a Karolkowa betonuje základová deska. Po dokončení bude ve větší z obou administrativních budov hlavní sídlo banky BNP Paribas Bank.

Komfort pro zaměstnance mezinárodních společností

Projekt bude dokončován postupně: v první etapě budou podél Karolkowy ulice vybudovány dva objekty s celkovou plochou kolem dvacet osm tisíc metrů čtverečních vysoce kvalitních kancelářských ploch. Po dokončení bude administrativní komplex LIXA disponovat celkem asi šedesát pět tisíc metrů čtverečních kancelářských ploch. Tyto kanceláře poskytnou komfortní pracovní podmínky mezinárodním společnostem: zaměstnankyně a zaměstnanci, kteří budou v kancelářích komplexu LIXA pracovat, se díky nedaleké stanici metra, tramvajím a autobusům pohodlně dostanou na své pracoviště.

Business-Hub je multifunkční a nabízí přístup do četných restaurací, kaváren a provozoven služeb, které k modernímu obchodnímu centru patří. Administrativní budova zahrnuje atrium a zahradu ve stylu univerzitního kampusu. Kromě zeleně bude ve středu zahrady umístěn pavilon, na který bude navazovat vstupní hala. Konferenční prostory a restaurace mohou být využívány pro pořádání konferencí a společenských akcí.

Projekt bude certifikován na základě mezinárodního certifikačního systému BREEAM. Vývěsní štít společnosti Yareal v oblasti investic do administrativních budov získal za trvalou udržitelnost při realizaci projektu hodnocení "Vynikající".

nyv

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl