Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Společnost Passerinvest posunuje hranice. Její nový edukační program ukazuje studentům, jak se buduje město

Společnost Passerinvest posunuje hranice. Její nový edukační program ukazuje studentům, jak se buduje město

Společnost Passerinvest posunuje hranice. Její nový edukační program ukazuje studentům, jak se buduje město
13. 6. 2019 / Autor: Crest Communications Popisek: Prohlídka pro studenty

Nový edukační program společnosti PASSERINVEST GROUP pro studenty stavebních průmyslových škol odstartoval  v květnu 2019 v BB Centru. Cílem je představit zdejší městskou čtvrť a poukázat na moderní stavebnictví s důrazem na udržitelný rozvoj. Studenti se prostřednictvím komentované prohlídky seznámí s urbanistickým celkem BB Centrum a rovněž se základními principy, jak budovat nové město.

Přibližně dvouhodinová prohlídka je připravena tak, aby budoucím technickým pracovníkům ukázala celkový urbanismus areálu a vysvětlila koncept komerčního developmentu ve vazbě na rozvoj občanské vybavenosti a služeb s důrazem na kvalitní veřejná prostranství a dostatek prostoru pro sport a relaxaci. Studenti se díky nově otevřenému multimediálnímu showroomu BB Centroom seznámí s minulostí, současností i budoucností BB Centra a dostanou možnost zblízka nahlédnout do interiérů jednotlivých budov – do kancelářských prostor, na střešní terasy i do technologického zázemí.

První účastníci programu

Prvními účastníky nového vzdělávacího programu se stali studenti Střední průmyslové školy stavební Josefa Gočára ležící v Praze 4 a studenti Vyšší odborné školy stavební a Střední průmyslové školy stavební v Dušní ulici na Praze 1.

„V tuto chvíli je program nastaven pro účastníky z řad středoškoláků stavebního zaměření. Do budoucna plánujeme vzdělávací komentované prohlídky rozšířit také na studenty vyšších odborných a vysokých škol. Chceme jim v praxi ukázat, jak je při výstavbě byť jen jednoho projektu důležité přemýšlet v širším kontextu a s ohledem na budoucnost,“ uvádí ke vzdělávacímu programu Martin Unger, technický ředitel PASSERINVEST GROUP.

Co je BB Centrum

BB Centrum je multifunkční areál (administrativní, rezidenční a multifunkční objekty) v Praze 4–Michli (v lokalitě Brumlovka), který je vzniká od roku 1996. Developerskou společností je firma Passerinvest Group založená a řízená Radimem Passerem. Název areálu vychází z místopisného označení uliceBaarova-Brumlovka“. V roce 2018 zde před budovou fitness centra Brumlovka mezi budovou Alpha a Beta vzniklo náměstí Brumlovka.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu