Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Rekonstrukce budovy B pražského BB Centra: Budeme plnit současné nároky na tepelnou prostupnost

Rekonstrukce budovy B pražského BB Centra: Budeme plnit současné nároky na tepelnou prostupnost

Rekonstrukce budovy B pražského BB Centra: Budeme plnit současné nároky na tepelnou prostupnost
Autor: Central Group Popisek: Budova B

TV Architect nedávno publikovala článek, v němž informovala o rekonstrukci budovy B komplexu BB Centra patřícího společnosti PASSERINVEST GROUP. Jaké změny čekají na budovy a co všechno se změní v BB Centru se dozvíte v následujícím článku.

Budovu B čeká kompletní rekonstrukce. Co se změní?

Celkovou modernizací Budova B získá novou keramickou fasádu v zemitých tónech, která spolu s novodobým moderním designem bude plnit i současné nároky na tepelnou prostupnost. Součástí rekonstrukce bude také velkorysá průchozí recepce, před níž vznikne veřejné otevřené atrium se zahradou, posezením a vodními prvky. Přízemí budovy pak doplní nově vzniklé samostatné obchodní jednotky s možnostmi stravování. Střešní terasa nabídne nájemcům budovy relaxační prostor s množstvím zeleně.

Součástí rekonstrukce je modernizace veškerých technologií zajišťujících kvalitní vnitřní prostředí. Hlavní vstup bude přemístěn z Vyskočilovy ulice na západní stranu budovy, kde vznikne malé náměstí, tzv. piazzetta se vzrostlými stromy, posezením a vodním prvkem. Po renovaci obvodového pláště a technologií bude objekt splňovat standardy energetického štítku kategorie B, který garantuje úsporný a efektivní provoz. Část přízemí objektu obsadí ordinace lékařů a směrem do Vyskočilovi ulice budou tři nové retailové jednotky.

Budova B nabízí k pronájmu 14 336 m2 kancelářských ploch v 8 nadzemních podlažích, 1 193 m2 obchodních ploch v přízemí a 244 parkovacích stání.

www.budovaB.cz

Jaké technologické úpravy budovu čekají?

Nový systém VZT, rozvody elektro, topení / chlazení, LED osvětlení.

Jaké změny se chystají na BB Centrum jako takové?

V loňském roce jsme investovali 170 milionů korun, bez jakýchkoliv dotací a příspěvků od státu – do neziskových projektů. V BB Centru tak vzniklo náměstí s vodními prvky u budovy Brumlovka, zřídili jsme osvětlený a řízený přechod pro chodce přes Vyskočilovu ulici, otevřeli jsme veřejný atletický stadion, postavili jsme pavilon pro střední a základní křesťanskou školu, či jsme zrekonstruovali pěší podchod pod magistrálou a doplnili ho o umělecké dílo v podobě autorské mozaiky Jana Lukeše.

V roce 2019 probíhá kompletní rekonstrukce Budovy B a jejího okolí, kdy např. vznikne nová piazzeta a zelený vnitroblok pro veřejnost, včetně rekonstrukce ulice Želetavská a zároveň se plánuje začátek výstavby bytového domu Oliva a objektu Rezidence V3 pro krátkodobé a dlouhodobé pronájmy.

V budově Brumlovka v BB Centru jsme lotos na ploše 45 m 2 vybudovali multimediální místnost „BB CENTROOM“ pro reálnou a zároveň nadčasovou prezentaci historie, současnosti a budoucnosti rozvoje BB Centra. Zde tak svým obchodním partnerům či zástupcům firem, kteří hledají nové moderní kanceláře, můžeme jednoduše představit, co BB Centrum nabízí. Cílovou skupinou je ale i široká veřejnost, kterou zajímá nabídka rezidenčního bydlení v místě nebo zástupci veřejného sektoru a státní správy či studenti, které zajímá urbanismus, společenská odpovědnost, životní prostředí, moderní město a infrastruktura.

nyv

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu