Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Společnost CBRE Global Investors kupuje od společnosti Skanska prémiovou kancelářskou budovu v Praze

Společnost CBRE Global Investors kupuje od společnosti Skanska prémiovou kancelářskou budovu v Praze

Společnost CBRE Global Investors kupuje od společnosti Skanska prémiovou kancelářskou budovu v Praze
1. 8. 2019 / Autor: Romana Landová. CBRE Global Investors kupuje novou budovu Praga Studios. Foto: Tomáš Hejzlar

Společnost CBRE Global Investors podepsala smlouvu o koupi Praga Studios, vysoce kvalitní kancelářské budovy třídy A v Praze. Budova splňuje nejvyšší technické standardy a bude pronajata více nájemcům.

Budova za celkovou hodnotu 55 milionů EUR byla společností SKANSKA dokončena ve druhém čtvrtletí roku 2019. Praga Studios, 11. projekt společnosti SKANSKA v Praze, definuje nový standard vysoké kvality kancelářských budov. Originální fasáda, zelené střechy a veřejnosti přístupné prostorné atrium, kde se mohou konat umělecké a kulturní akce, jsou jedněmi z mnoha zajímavých prvků, které činí toto místo výjimečným.

Pronajata více nájemcům

Budova o rozloze přibližně 12 000 metrů čtverečních má sedm pater a nachází se na Praze 8, jedné z nejrychleji rostoucích kancelářských oblastí ve městě. Praha 8 rozšiřuje centrální městské oblasti a svým různorodým prostředím přitahuje technologické i kreativní společnosti. „Jsme nadšení okamžitým úspěchem, který projekt Praga Studios zaznamenal jak z pohledu pronájmu, tak z hlediska prodeje. Nový vlastník budovy ocenil její udržitelnost a design, které jsou na té nejvyšší úrovni,“ říká Alexandra Tomášková, ředitelka komerčního developmentu Skanska v České republice.

Budova poskytuje 115 parkovacích míst a je pronajata více nájemcům, z nichž hlavním je společnost Edwards Lifesciences, světový lídr v oblasti zdravotnického vybavení. Mezi další čtyři nájemce patří provozovatel plně vybavených kanceláří a dvě IT společnosti. „Nájemci Praga Studios budou profitovat nejen ze skvělého umístění budovy, ale také z nejmodernějších pracovních prostor, dostatku zelených relaxačních zón a nejnovějších inovací,“ dodává Tomášková.

Splňuje nejvyšší standardy

Nová budova splňuje nejvyšší technické standardy a očekává se, že získá certifikáty LEED Platinum (Leadership in Energy & Environmental Design) a WELL pro Core & Shell (obálku budovy). Budova bude vybavena také inovativním integrovaným operačním systémem - Connected by Skanska - který zajišťuje každodenní správu budovy a kanceláří.

Psali jsme také:

Skanska by měla dokončit novou čtvrť ve Vysočanech do roku 2023

Úspěch společnosti Skanska: Jeden z jejích bytových domů získal certifikaci BREEAM

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl