Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Virtuální realita budoucností realitních prohlídek. Technologii nově využívá i developer V Invest

Virtuální realita budoucností realitních prohlídek. Technologii nově využívá i developer V Invest

Virtuální realita budoucností realitních prohlídek. Technologii nově využívá i developer V Invest
5. 8. 2019 / Autor: Romana Landová, tisk. z. Nový domov si můžete prohlédnout i virtuálně. Foto: archdesign.cz

Rezidenční developerská společnost V Invest od letošního července nabízí svým klientům prohlídku bytů ve virtuální realitě. Nová služba má u zákazníků úspěch. Mohou si totiž vyzkoušet, jak se budou v novém bytě cítit.

V Invest nabízí virtuální prohlídky v šesti projektech, které jsou prozatím v přípravě. Jedná se o pražské projekty Jinonický Dvůr, kde na místě národní kulturní památky ze 17. století vzniká rezidenční areál, o projekt LOOX na Proseku a dva menší projekty Vila Bořislavka a Quarta Rezidence. Virtuální prohlídka je klientům k dispozici v klientském centru V Invest na pražské Waltrovce.

Zájemci si také mohou prohlédnout připravované fáze projektu Nová Valcha v Plzni nebo interiér apartmánů na šumavském Zadově. O prohlídky ve virtuální realitě je podle marketingového manažera společnosti V Invest Tomáše Škody velký zájem. „Naši zákazníci oceňují především to, že si mohou jednoduše prohlédnout detaily bytu a že okamžitě vidí jeho možnou podobu. Virtuální realita v nich vzbuzuje podobné pocity, jako kdyby si byt prohlíželi naživo. Díky tomu mohou lépe zvážit, jak se v bytě budou cítit, což je při rozhodování o novém domově jedna z nejdůležitějších věcí,“ říká.

Trendem posledních let

V Invest využívá brýle Oculus, které nabízí možnost statické prohlídky exteriéru, jednotlivých místností a detailů. Do budoucna developer plánuje funkce virtuální reality rozšířit.  „Prohlídky pomocí virtuální reality jsou ve světě jednoznačným trendem posledních několika let a stále častěji pronikají také na český trh. V budoucnu se přitom stanou naprosto běžnou součástí našeho oboru. Zároveň budou nabízet stále realističtější uživatelský zážitek. Chceme být přitom mezi těmi developery, kteří budou zákazníkům nabízet vždy o něco více než je na trhu běžné,“ uzavírá marketingový ředitel V Invest Tomáš Škoda. Virtuální realitu využívá několik dalších developerských společností, je mezi nimi Skanska Reality či česká realitní společnost Flatio.

Psali jsme také: 

Přestože Váš nový dům ještě nestojí, můžete ho vidět. A to online, naživo i ve virtuální realitě

Přestože nestojí, lze ho vidět. YIT přichází s průlomovou technologií prohlídky bytů

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl