Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality AZ Tower nově vlastní investiční skupina Natland

AZ Tower nově vlastní investiční skupina Natland

AZ Tower nově vlastní investiční skupina Natland
7. 1. 2020 / Autor: Romana Landová, ČTK. AZ Tower má nového majitele. Foto: Wikipedie

Nejvyšší budova Česka AZ Tower má nového majitele. Stala se jím investiční skupina Natland, která bude v budoucnu stavbu renovovat.

AZ Tower koupila od společnosti Couf trade investiční skupina Natland. „Naše investiční skupina získala kontrolu nad sto procenty společnosti AZ Tower, a to odkupem podílu i pohledávek za společností AZ Tower od firmy Couf trade," řekl deníku E15 majoritní vlastník Natlandu Tomáš Raška. 

Nový majitel plánuje renovaci budovy, která má zvýšit úroveň služeb. Podle Rašky je to nutný předpoklad pro zlepšení ekonomické výkonnosti objektu, který zaostává za svým potenciálem. Budovu postavila jihlavská stavební firma PSJ, která byla i jedním z investorů projektu. Otevřena byla v červnu 2013.

Několik majitelů

Podle deníku E15 se majitel AZ Tower měnil v minulosti několikrát. Na konci roku 2018 budovu vlastnila firma Properity brněnského podnikatele Jiřího Maršálka a nizozemské společnosti PSJ Holding. Loni v červnu už jako vlastník AZ Tower vystupovala podle dostupných dokumentů kyperská společnost Bokasion Trade. O dva měsíce později se jako nový vlastník AZ Tower dala zapsat firma Couf trade.

Psali jsme také:

Brněnský AZ Tower je již pět let nejvyšší budovou České republiky

Podívejte se také na pořady TVBydleni.cz se skupinou Natland Real Estate:

Bydlení handicapovaných - 8. díl - Bydlení bez bariér v novém developerském projektu

Developerské projekty - 11. díl - Rezidence Sedmíkráska

Developerské projekty - 9. díl - Bubeneč Gardens

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu