Odebírat novinky
Úvod Architektura a urbanismus Urbanismus Skanska by měla dokončit novou čtvrť ve Vysočanech do roku 2023

Skanska by měla dokončit novou čtvrť ve Vysočanech do roku 2023

Skanska by měla dokončit novou čtvrť ve Vysočanech do roku 2023
23. 5. 2019 / Autor: Skanska Reality Popisek: Vizualizace plánované čtvrti

Developerská společnost Skanska plánuje do roku 2023 dokončit novou čtvrť na brownfieldu nedaleko stanice metra Kolbenova v pražských Vysočanech. Ten v roce 2017 koupila od firmy Codeco UK. První část projektu se sto třiceti třemi byty by měla být hotová letos v září, dalších sto devadesát bytů plánuje firma začít stavět v létě. Následovat by mělo jedenáct dalších domů se stovkami bytů. Vyplývá to z dokumentace, kterou firma předložila při posouzení vlivu stavby na životní prostředí (EIA).

Bývalé průmyslové budovy, které se na brownfieldu nachází, hodlá firma zbourat. Výjimkou je objekt bývalé kotelny, ve kterém by po přestavbě měla být restaurace a případně také galerie. Součástí čtvrti nazvané po průmyslníkovi Emilu Kolbenovi budou kromě bytových domů prostory pro obchody, parkovací místa budou umístěna převážně v podzemních garážích. Firma se stavbou prvních domů začala v roce 2017, kdy pozemky koupila i se stavebním povolením na část projektu.

Území pro silného developera

Projekt nové čtvrti ve Vysočanech pro čtyřicet tisíc obyvatel představily developerské společnosti Codeco, Finep, Imos Development a CPI Group už v roce 2009. Podle minulých plánů měla být v místě zachována část původní průmyslové zástavby, například funkcionalistická vila architekta Františka Alberta Libry nebo některé výrobní haly. Firma Codeco však nakonec projekt prodala. „Důvodem prodeje je rozsah území osmi hektarů, který vyžaduje velmi silného developera pro výstavbu veškeré potřebné podmiňující infrastruktury,“ uvedl tehdy ředitel společnosti Petr Fanta.

TV Architect natočila exkluzivní rozhovor s Petrem Michálkem, generálním ředitelem Skanska Reality přímo v místě vznikající čtvrti.

red

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl