ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Sdružení pro architekturu a rozvoj pořádá Summit. Zúčastní se Elizabeth Diller či architektka Eva Jiřičná

Sdružení pro architekturu a rozvoj pořádá Summit. Zúčastní se Elizabeth Diller či architektka Eva Jiřičná

Sdružení pro architekturu a rozvoj pořádá Summit. Zúčastní se Elizabeth Diller či architektka Eva Jiřičná
6. 9. 2019 / Autor: Romana Landová. Velkým tématem jsou i zdlouhavé povolovací procesy. Foto: arch-rozvoj.cz

26. září 2019 se bude v Obecním domě v Praze konat Summit architektury a rozvoje, kterou pořádá Sdružení pro architekturu a rozvoj (SAR). Akce se zúčastní významní odborníci včetně architektky Evy Jiřičné. Hovořit se bude o výstavbě nové koncertní haly v Praze či o zdlouhavých povolovacích procesech. Vstup na Summit je zdarma, je však nutné se dopředu zaregistrovat.

Světoznámá americká architektka Elizabeth Diller, autorka mnoha významných staveb včetně chystané nové koncertní haly v Londýně, bude společně s rakouským architektem Wolfem D. Prixem hosty podzimního Summitu architektury a rozvoje, který se koná 26. září 2019 v Obecním domě v Praze. „Summity architektury a rozvoje jsou místem pro diskusi mezi samosprávou, státní správou, odborníky i investory. Přestože jsme je začali pořádat teprve loni, už nyní se ukazuje, že dokážeme do Prahy přivést architekty skutečně celosvětového významu, aby se na summitech podělili o své názory a zkušenosti,“ řekl Dušan Kunovský, člen SAR a šéf společnosti Central Group, která je generálním partnerem Summitu.

Díky úzké spolupráci s Českou komorou architektů si účastníci akce budou moci prohlédnout výstavu České ceny za architekturu, která představí letošní finalisty soutěže. Summit architektury a rozvoje je určen pro přibližně 700 hostů, z toho bude 200 zvaných vedoucích představitelů z řad samosprávy, státní správy, odborníků a investorů. Akce je pro zájemce zdarma, je však nutné se včas zaregistrovat na oficiálních webových stránkách Sdružení pro architekturu a rozvoje.

Nejinspirativnější koncertní budovy

Jedním z témat diskuze bude nová koncertní hala v Praze a přínosy, které může přinést. Konference se dotkne stavebního rozvoje České republiky. Řeč přijde i na velký problém, čímž jsou zdlouhavé povolovací procesy, o kterých bude hovořit prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví Jiří Nouza. Radní pro legislativu a bydlení Hana Kordová Marvanová promluví o podpoře výstavby bydlení a zavedení centrálního stavebního úřadu pro velké stavby.

Na Summitu budou představeny nejinspirativnější koncertních budovy světa, následovat bude otevřená diskuse za účasti nejoceňovanějších českých architektů a urbanistů. Akce se zúčastní například česko-britská architektka Eva Jiřičná, tuzemští architekti Josef Pleskot či Zdeněk Fránek a svými zkušenostmi z Hamburku přispěje také německý urbanista Peter Gero.

Mezi hosty budou také zástupci valné většiny politických stran v Zastupitelstvu HMP včetně zástupců pražské koalice (Piráti, Praha sobě, Společné síly pro Prahu). Za stát vystoupí představitelé ministerstva pro místní rozvoj, kteří zde představí nejčerstvější informace k probíhající rekodifikaci stavebního práva.

Psali jsme také:

Koalice plánuje novou koncertní síň. Hala v budoucnu pojme až 2200 návštěvníků

Eva Jiřičná převzala Cenu města Zlína

Najdete na TV Bydlení:

Central Group koupil velkou část areálu bývalé Sigmy Modřany. Postaví tam byty

Doporučené pořady

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2022 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl