ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Občané mohou začít podávat připomínky. Informační kontejner o podobě budoucí čtvrti Bubny – Zátory je již v ulicích

Občané mohou začít podávat připomínky. Informační kontejner o podobě budoucí čtvrti Bubny – Zátory je již v ulicích

Občané mohou začít podávat připomínky. Informační kontejner o podobě budoucí čtvrti Bubny – Zátory je již v ulicích
29. 8. 2019 / Autor: Romana Landová.Občané již mohou podávat připomínky. Foto: praha7.cz

Informační kontejner sloužící k podávání připomínek bude na území Holešovic od 15. srpna do 15. října. Součástí kampaně jsou i komentované vycházky po Bubnech. Na území budoucí čtvrti bude rozsáhlý park, v plánu je i výstavba Památníku ticha.

Informační kontejner seznamující občany s návrhem studie Bubny – Zátory se bude pohybovat na území pražských Holešovic a lidé jej budou moci využít od 15. srpna do 15. října. Informační kontejner slouží k podání připomínek, občané se dozvědí více informací o území. Bude k dispozici vždy v určitý čas, jedná se konkrétně o tato data: 26. 8. – 29. 8. 2019 Nádraží Holešovice, 2. 9. – 5. 9. 2019 Strossmayerovo náměstí, 9. 9. – 12. 9. 2019 Ortenovo náměstí a od 16. 9. – 19. 9. 2019 bude informační kontejner na Vltavské. V rámci kampaně jsou také naplánované komentované vycházky po Bubnech. Budou se konat vždy od 18 hodin, a to v datech 28. 8., 4. 9., 11. 9. a 18. 9. 2019.

Park srdcem Holešovic

Budoucí pražská čtvrť Bubny – Zátory je současně nejzásadnějším brownfieldem v Praze. „Bubny jsou nejdůležitější brownfield v metropoli a lidé z Prahy 7, kteří mají na starosti rozvoj, strávili prací na tomto tématu mnoho hodin. Velký a moderní park bude zásadním místem společného setkávání a jsme rádi, že studie v něm počítá s umístěním ploch a aktivit pro všechny generace,“ řekl Jan Čižinský, starosta Prahy 7.

V budoucí čtvrti občané najdou nejen sedmihektarový park, který se zároveň stane srdcem Holešovic, ale také páteřní pěší a cyklistické zóny. V okolí se také plánují nové mosty a pěší lávky, tramvajová trať a revitalizace železniční trasy Praha – Kladno. „Důležitou složkou dopravy je vhodný mix bydlení, služeb a práce. To znamená, že pokud budou moci obyvatelé v nové čtvrti nejen bydlet, ale i nakupovat, pracovat a bavit se, sníží se tak počet cest po městě autem a MHD. Takto si představujeme čtvrti budoucnosti – všechno hezky po ruce,“ řekl před časem Adam Scheinherr, radní pro dopravu hl. m. Prahy. V okolí nové čtvrti by měl vzniknout i koncertní sál.

Památník připomínající válku

Na území Bubny – Zátory se zrealizuje i Památník ticha, který bude připomínat hrůzy druhé světové války a transporty s desetitisíci židovskými obyvateli z Prahy do ghett, koncentračních a vyhlazovacích táborů. V expozici návštěvníci najdou informace o dějinách dvacátého století. K výstavbě Památníku ticha by mělo dojít v roce 2021.

Psali jsme také:

Občané mohou ovlivnit budoucí podobu nové čtvrti Bubny – Zátory. IPR proto spouští informační kampaň

Brownfield Bubny-Zátory v Praze se konečně promění. Má se z něj stát čtvrť budoucnosti

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu