Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Občané mohou ovlivnit budoucí podobu nové čtvrti Bubny – Zátory. IPR proto spouští informační kampaň

Občané mohou ovlivnit budoucí podobu nové čtvrti Bubny – Zátory. IPR proto spouští informační kampaň

Občané mohou ovlivnit budoucí podobu nové čtvrti Bubny – Zátory. IPR proto spouští informační kampaň
16. 8. 2019 / Autor: Romana Landová. Praha bude mít novou čtvrť. Foto: IPR

Zástupci města zpřístupnili návrh územní studie na pražský brownfield Bubny – Zátory. Od poloviny srpna 2019 po dobu dvou měsíců se k návrhu mohou vyjadřovat občané. Aby se lépe orientovali, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) spouští informační kampaň.

V červnu zástupci města představili návrh územní studie na 110 hektarový brownfield Bubny – Zátory a v polovině srpna jej představili veřejnosti. Jedná se o spojnici mezi holešovickým nádražím a stanicí metra Vltavská, kde má v budoucnu bydlet až 25 000 lidí. „Je potřeba říct, že výstavba bude trvat patnáct, možná i dvacet let. Bude to nová městská čtvrť, kde bude velký park, filharmonie i památníky,“ říká náměstek primátora Petr Hlaváček s tím, že věří tomu, že se čtvrť stane podobně jako Vinohrady plnohodnotnou součástí města.

Podle plánu by se v zimě letošního roku měla schválit územní studie, v roce 2021 bude následovat změna územního plánu a sejmutí stavební uzávěry. Od roku 2021 až do roku 2040 bude probíhat výstavba ve spolupráci s investory, městem i státem. V nové pražské čtvrti Bubny – Zátory bude v budoucnu na 11 000 bytů, 29 000 pracovních míst a 5 000 míst pro žáky ve školách.

Informační kontejnery v určitý čas

Po dobu dvou měsíců mohou občané podávat připomínky na podatelnu magistrátu v tištěné nebo elektronické podobě. „Těšíme se na konstruktivní a věcné připomínky, které nám pomohou plánovanou novou čtvrť vyladit i z pohledu občanů. Je potřeba si uvědomit, že studie je rozvaha o tom, jak by se mělo území rozvíjet. Neznamená to tedy, že nová čtvrť bude vypadat naprosto stejně jako studie. Počítáme s tím, že na podobu jednotlivých bloků budou vypisovány soutěže,“ dodává Hlaváček.

Aby se lidé ve studii lépe orientovali a věděli přesně, jak podat připomínku, Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR) spouští informační kampaň a posílá na území Prahy 7 informační kontejner podobně, jako tomu bylo u Metropolitního plánu v minulém roce. „Aby lidé mohli podávat věcné připomínky, je nutné, aby návrhu rozuměli. Rozhodli jsme se proto zvolit stejný způsob jako u Metropolitního plánu a vyjet ven s informačním kontejnerem. Věřím, že tento krok občané ocení a že kontejner budou navštěvovat stejně jako loni,“ říká Ondřej Boháč, ředitel IPR.

Kontejnery budou k dispozici vždy v určitém časovém rozmezí. Jedná se konkrétně o tato data: 26. 8. – 29. 8. 2019 Nádraží Holešovice, 2. 9. – 5. 9. 2019 Strossmayerovo náměstí, 9. 9. – 12. 9. 2019 Ortenovo náměstí a od 16. 9. – 19. 9. 2019 bude informační kontejner na Vltavské. Doručené připomínky budou následně vypořádány pořizovatelem (ÚZR MHMP) a budou předány k zapracování.

Psali jsme také:

Brownfield Bubny-Zátory v Praze se konečně promění. Má se z něj stát čtvrť budoucnosti

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl