ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus O víkendu se znovu otevřou běžně nepřístupné budovy

O víkendu se znovu otevřou běžně nepřístupné budovy

O víkendu se znovu otevřou běžně nepřístupné budovy
4. 9. 2020 / Autor: Romana Landová. Letos se některé budovy otevřou poprvé. Foto: wikimedia.org

Letošním mottem festivalu Open House Praha, který proběhne tento víkend, je „Architektura pro všechny.“ V programu proto najdou své neslyšící i zrakově postižení návštěvníci. Veřejnosti bude otevřeno na 70 budov po celé Praze. V souvislosti s přetrvávajícími opatřeními proti koronaviru budou na některých místech vyžadovány roušky.

Zpřístupněno bude 73 budov po celé Praze. Z toho 30 z nich se letos otevře vůbec poprvé. „Doporučujeme návštěvníkům, aby využili příležitost a zavítali na prohlídku budov i v okrajových městských částech jako jsou Staré Ďáblice, Strašnice či Nusle, kde jsme se v rámci programu snažili vytvořit příjemné procházkové okruhy,“ řekla pro lidovky.cz ředitelka festivalu Andrea Šenkyříková.

Například v Nuslích budou moci lidé navštívit areál Nuselského pivovaru i Divadlo Na Fidlovačce, ve Strašnicích zase prostory zdejšího krematoria či ďáblickou hvězdárnu. Na Vinohradech se otevře vozovna Orionka, ve Vysočanech Pragovka a v Holešovicích technické zázemí Malé sportovní haly, plavecký bazén nebo Divadlo Spirála. Otevřeno bude i Kongresové centrum, které bylo dříve známo jako Palác kultury.

Letošním mottem festivalu je „Architektura pro všechny.“ „Tento slogan je velmi rozšířený u partnerských měst sítě Open House Worldwide, protože vyjadřuje podstatu festivalu. Akce má být přístupná široké laické veřejnosti, včetně rodin s dětmi, ale třeba i znevýhodněným osobám,“ řekla v rozhovoru pro novinky.cz Šenkyříková. V rámci festivalu jsou proto připraveny i programy pro neslyšící a zrakově postižené. Rovněž bude označen bezbariérový přístup do jednotlivých objektů a myslí se i na děti, pro které je program připraven v sedmi budovách. Stejně jako v loňském roce bude k dispozici kreativní průvodce městem Architektoníček a v Kasárnách Karlín se otevře odpočinková zóna pro rodiče s dětmi.

Vzhledem k přetrvávajícím bezpečnostním opatřením v souvislosti s pandemií koronaviru budou v některých prostorách vyžadovány roušky. „I nadále sledujeme aktuální informace o stavu epidemie koronaviru a tomu také přizpůsobíme provoz a hygienické podmínky v budovách,“ uvedla v tiskové zprávě Šenkyříková. Informace o všech otevřených prostorech jsou dostupné na  webu festivalu Open House Praha.

Psali jsme také:

Open House Praha 2020 i v létě. Nabízí Pragovku i prohlídku Štencova domu

Open House Praha kvůli koronaviru mění termín konání

Podívejte se:

TV Architect představuje: Open House Praha

Pořad Chátrající skvosty

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu