Odebírat novinky
Úvod Profily partnerů Firmy a organizace TV Architect představuje: Open House Praha

TV Architect představuje: Open House Praha

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Roztančené věže Evy Jiřičné nahradí známý pražský Mordor

zrušit

4 m 33 s / Autor: TV Architect

V rámci festivalu Open House Praha se již po čtvrté otevřou běžně nepřístupné budovy a takřka posvátné prostory, do nichž se veřejnost jen tak nepodívá. Smyslem festivalu je podpořit zájem lidí o místo, kde žijí, blíže ho poznat a seznámit se s jeho historií. Organizátoři usilují o budování dlouholetých vztahů s majiteli budov. Důležité je zapojení budov s lokálním komunitním a kulturním přesahem. Festival se uskutečňuje mimo jiné i díky dobrovolníkům, kteří jsou přítomni ve všech otevřených architektonických skvostech. Letos bude možné navštívit a projít si více než šedesát pět budov a prostorů. V profilovém videu festivalu Vám přinášíme rozhovory s patronkou projektu, architektkou Evou Jiřičnou a ředitelkou festivalu, Andreou Šenkyříkovou.

Open House Praha je nezisková organizace která od roku 2014 v Praze pořádá festival otevřených budov. Je součástí celosvětové organizace Open House Worldwide, v rámci níž světové metropole jednou ročně zdarma otevírají své architektonicky významné, běžně nepřístupné skvosty a prostory široké veřejnosti.

Cílem festivalu pod heslem „Otevíráme město“ je podporovat a posilovat zájem veřejnosti o místo, kde bydlí, vnímat vliv architektury, designu, veřejného prostoru a umění na kvalitu života v širších urbanistických, historických a kulturních souvislostech. Festival propaguje hlavní město jako otevřenou kulturní metropoli.

Open House Praha probíhá hlavně díky dobrovolníkům, kteří o festivalovém víkendu pomáhají v jednotlivých budovách a tvoří tak jeho nepostradatelnou součást. Festival zahrnuje také prohlídky, přednášky a workshopy pro děti.

V roce 2017 bylo o festivalovém víkendu otevřeno čtyřicet tři budov, které navštívilo celkem čtyřicet tři tisíc návštěvníků. Letošní ročník nabídne zájemcům šedesát pět budov.

Tomáš Nývlt a Alice Klinkeová

Více článků na kanálu Open House.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2020 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu