CZ
  • EN
Odebírat novinky
Úvod Seznam profilů Organizace Profilové video: Open House Praha

Profilové video: Open House Praha

Přeskočit reklamu
x
4 m 33 s / 23. 5. 2018 / Autor: TV Architect
Profilové video: Open House Praha

V rámci festivalu Open House Praha se již po čtvrté otevřou běžně nepřístupné budovy a takřka posvátné prostory, do nichž se veřejnost jen tak nepodívá. Smyslem festivalu je podpořit zájem lidí o místo, kde žijí, blíže ho poznat a seznámit se s jeho historií. Organizátoři usilují o budování dlouholetých vztahů s majiteli budov. Důležité je zapojení budov s lokálním komunitním a kulturním přesahem. Festival se uskutečňuje mimo jiné i díky dobrovolníkům, kteří jsou přítomni ve všech otevřených architektonických skvostech. Letos bude možné navštívit a projít si více než šedesát pět budov a prostorů. V profilovém videu festivalu Vám přinášíme rozhovory s patronkou projektu, architektkou Evou Jiřičnou a ředitelkou festivalu, Andreou Šenkyříkovou.

Open House Praha je nezisková organizace která od roku 2014 v Praze pořádá festival otevřených budov. Je součástí celosvětové organizace Open House Worldwide, v rámci níž světové metropole jednou ročně zdarma otevírají své architektonicky významné, běžně nepřístupné skvosty a prostory široké veřejnosti.

Cílem festivalu pod heslem „Otevíráme město“ je podporovat a posilovat zájem veřejnosti o místo, kde bydlí, vnímat vliv architektury, designu, veřejného prostoru a umění na kvalitu života v širších urbanistických, historických a kulturních souvislostech. Festival propaguje hlavní město jako otevřenou kulturní metropoli.

Open House Praha probíhá hlavně díky dobrovolníkům, kteří o festivalovém víkendu pomáhají v jednotlivých budovách a tvoří tak jeho nepostradatelnou součást. Festival zahrnuje také prohlídky, přednášky a workshopy pro děti.

V roce 2017 bylo o festivalovém víkendu otevřeno čtyřicet tři budov, které navštívilo celkem čtyřicet tři tisíc návštěvníků. Letošní ročník nabídne zájemcům šedesát pět budov.

Tomáš Nývlt a Alice Klinkeová

Více článků na kanálu Open House.

Partneři

Odborní partneři

Mediální partneři

Kanály

Hledáte inspiraci na bydlení?

Chcete vědět, co se staví ve Vaší lokalitě a proč? TV Architect Vám přináší zpravodajství o plánování staveb a architektuře v ČR. Jsme kombinace online televizního kanálu, kterým proudí rozhovory s předními světovými i tuzemskými architekty a videa o nejzajímavějších projektech.
© 2019 TV Architect s.r.o. - Spojujeme svět architektury
Vytvořeno v Beneš & Michl