Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Open House Praha kvůli koronaviru mění termín konání

Open House Praha kvůli koronaviru mění termín konání

Open House Praha kvůli koronaviru mění termín konání
31. 3. 2020 / Autor: Romana Landová. Patronem festivalu je Eva Jiřičná. Foto: Wikipedie

Do jinak nepřístupných budov se veřejnost podívá jindy. Kvůli novému typu koronaviru se organizátoři festivalu Open House Praha rozhodli, že přesunou termín konání. Program bude přesto zveřejněn.

Festival Open House Praha se kvůli pandemii přesouvá. Původní termín byl stanoven na 16 . - 17. května, doprovodný program pak měl být v období od 11. do 17. května. Program šestého ročníku bude zveřejněn zítra, tedy 1. dubna. O novém termínu konání festivalu vás budeme informovat.

Patronát od Jiřičné

Posláním Open House Praha, který byl založen v roce 2014, je otevírat běžně nepřístupné budovy široké veřejnosti. Patronát nad pražským festivalem od prvního ročníku převzala architektka Eva Jiřičná, která stála u zrodu Open House v Londýně, jehož součástí byla téměř dvacet let.

Právě objevení londýnského festivalu vedlo k získání licence ochranné značky, což o rok později vyústilo v připojení do mezinárodní sítě Open House Worldwide. První ročník pražského festivalu se uskutečnil v roce 2015 a dodnes jej zaštituje primátor hl. m. Prahy, ředitel IPR Praha, starostové a radní městských částí, ve kterých festival probíhá. Nutno podotknout, že festival je dílem nadšenců do architektury, kteří jej ve spolupráci s dobrovolníky plánují ve volném čase.

Psali jsme také:

Festival Open House Praha 2019 skončil. Jak to celé dopadlo?

Open House Praha pořádá s architektem Petrem Kučerou komentovanou plavbu po řece Vltavě

Podívejte se:

TV Architect zpovídala architektku Evu Jiřičnou nejen ohledně jejího návrhu žižkovských věží

Osobnosti současné architektury – Eva Jiřičná

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl