ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty Vlastníte komerční objekt a rozhodli jste se pro realizaci fotovoltaické elektrárny? Co vás čeká a co bude potřeba?

Vlastníte komerční objekt a rozhodli jste se pro realizaci fotovoltaické elektrárny? Co vás čeká a co bude potřeba?

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty - Zvažujete fotovoltaickou elektrárnu na komerční objekt? Toto jsou parametry, které by vás měly zajímat

zrušit

8 m 12 s

Náklady na energie jsou hlavně pro výrobní společnosti zásadní položkou v rozpočtu. Fotovoltaická elektrárna proto nabízí pro komerční subjekty obrovský potenciál.

S-Power Business Solutions se zaměřuje především na firemní zákazníky. „Jen v loňském roce jsme zaznamenali zhruba 400% nárůst poptávek v tomto oboru, který byl pravděpodobně způsoben štědrou dotační politikou. Proto vznikla dceřiná společnost firmy S-POWER, která se zaměřuje právě na tyto klienty,“ říká Jaroslav Šuvarský, jednatel S-POWER Energies s.r.o.

Nejčastějším zákazníkem je majitel firmy, kterého zajímá úspora energií, případně se snaží zafixovat cenu energie na další období. Společnost pro tyto případy nabízí službu All in one, což představuje řešení na klíč od prvního návrhu přes realizaci až po administrativní pomoc. „My se nejprve soustředíme na to, jaká je spotřeba objektu a jaké jsou potřeby zákazníka. Podle toho vypracujeme základní řešení. Poté se zabýváme důležitým krokem, kterým je možnost napojení elektrárny v dané lokalitě. Pokud je vše bez překážek, vytvoříme podrobný projektový návrh. Následuje návštěva technika, připravují se podklady ohledně žádosti o dotaci a pak probíhá následná realizace,“ říká Jaroslav Šuvarský.

Realizace je tou nejrychlejší částí celého procesu. V této fázi je pak potřeba zahájit určité administrativní kroky spojené s připojením elektrárny. Výhodou je, že společnost S-Power Business Solutions klientovi se vším pomůže, a navíc zajišťuje i následný servis. „V rámci servisu All in one máme celý proces pod kontrolou, což je největší výhodou pro nás i pro zákazníka, který nemá s instalací žádné starosti,“ dodává Jaroslav Šuvarský.

Někteří zákazníci ovšem stále ještě nemusí být rozhodnutí pro fotovoltaiku, jiní zase vyčkávají na vhodné dotační programy. V takovém případě poskytuje společnost produkt, kterým je projektová příprava. „Naším výsledkem je kompletní projektová dokumentace a připravená žádost o dotaci. Můžeme také provést posouzení projektu, kdy na základních parametrech ukážeme zákazníkovi, kolik bude technologie stát a co mu to přinese,“ dodává Jaroslav Šuvarský.

Pokud má zájemce o fotovoltaickou elektrárnu projekt již připravený, společnost zkontroluje jeho správnost a pokračuje se zákazníkem v dalších krocích.

Na další témata zaměřená na fotovoltaiku pro firmy a developerské projekty se podívejte v našem seriálu ZDE.

Mohlo by vás zajímat

Inovace a technologie
9 m 19 s

Jaroslav Šuvarský, jednatel společnosti S-Power Energies

Společnost S-POWER funguje v České republice jako poradenská i realizační firma pro fotovoltaiku. Zaměřuje se jak na stavební firmy, tak na developery, kterým v rámci procesu poskytuje i dlouhodobou podporu a obchodní support. Jednatelem společnosti je Jaroslav Šuvarský.

Mohlo by vás zajímat

Inovace a technologie
3 m 28 s

Podnikáte ve výrobě a ještě jste nepřemýšleli o fotovoltaice na své sídlo? Chyba! Povíme vám proč…

Fotovoltaická elektrárna je vhodná i pro malé firmy. „Zejména pro ty, které mají konstantní odběr elektřiny,“ doplňuje Jaroslav Šuvarský, jednatel společnosti S-Power. Může se jednat o kancelářskou budovu, či pekárnu, v podstatě o jakýkoliv denní provoz, kde je zvýšená spotřeba elektřiny.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl