ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Terra Florida (Lucie Vogelová)

TV Architect představuje - Terra Florida (Lucie Vogelová)

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Matej Siebert a Roman Talaš z ateliéru Siebert+Talaš

zrušit

17 m 46 s

Terra Florida je krajinářský ateliér založený roku 1997 Lucií Vogelovou a Antonínem Wagnerem. V ateliéru nyní působí sedm krajinářských architektů. Cílem ateliéru je tvorba zahrad a krajinářských projektů po celé České republice a v blízkém zahraničí. Mezi projekty Terra Florida patří jak okolí nových staveb, tak i historických míst. Ateliér navrhuje projekty od soukromých zahrad přes dětská hřiště až po střešní zahrady. Řeší i ulice, veřejná prostranství a parky. Nejvíce jejich projektů vzniká v Praze a v Brně. Ateliér spolupracuje i s významnými českými i evropskými architekty a se specialisty v dalších profesích, jako je doprava, ekologie či arboristika.

„Terra Florida je latinský název, stejný jako mají stromy a rostliny se kterými pracujeme, proto jsme nazvali náš ateliér po tomto vzoru, jako rozkvetlou zemi. Krajinářská architektura je všechno to, kde končí dům, co nemá strop. Náš ateliér je tady víc jak 25 let. Projektujeme zahrádky, prostory mezi domy, administrativní budovy i třeba malé věci jako je nějaký dvoreček, či prostředí v okolích školek “ říká Lucie Vogelová.

Park Waltrovka

Park se nachází na území bývalé továrny Walter/Motorlet v Praze 5 – Jinonicích. Záměrem bylo vytvořit funkční park, který budou využívat lidé z okolní nové i staré zástavby. Cílem bylo také zachovat odkaz proslulé továrny. Morfologie terénu dělí park na dvě části s odlišným charakterem. Liniový park, klasický park s autorskou fontánou inspirovanou tvarem legendárního leteckého motoru NZ 60 vyráběného v továrně Walter, pohodlnými cestami a lavičkami a originálním dětským hřištěm s tématem letectví a fitness prvky pro dospělé. Druhá část je Park na kopci, kde byl zachován kopec s původním bunkrem z 2. světové války. Nachází se tady i louky a přírodní cestičky, které jsou přirozeně zarostlé. I tady se nachází zajímavé prvky pro děti.

„My jsme tady projektovali všechny veřejné prostory mezi zástavbou a také park, scházejí se tady místní lidé, kteří se dokonce o prostory sami starají a mají to tady rádi,“ říká Lucie Vogelová

Zelené střechy, banka ČSOB

„Pro banku je hodně důležité používat střechy. Proto nás nadchlo, že architekti budovy střechy už předem přizpůsobili tak, aby zde nebyly žádné technologie. Jsou zde úžasné výhledy a je to bonus pracovního prostředí," říká Lucie Vogelová

Rajský dvůr Emauzy 

Cílem projektu bylo vyobrazit v areálu kláštera rajský dvůr, v maximální míře historické autentičnosti. Prostor je rozdělen tradičním křížovým uspořádáním cest v osách situovaných podle světových stran s kruhovým centrálním prostorem, ve kterém je umístěna dominanta kříže. 

Drážní promenáda 

Je to úsek trati vlaku ve Vršovicích, který tady byl více jak sto let. Místo bylo pro lidi nepřístupné a vytvořilo se zde doslova ghetto drah. Teď je zde možnost, že ty 4 km budou moci používat lidi jako sportovně-relaxační trasu pro pěší, cyklisty i pejskaře. Mohl by to být nový liniový park.

Doparku.cz 

Tento portál umožňuje vidět krajinářskou architekturu v plné šíři. Podle MAPY si lze najít park v sousedství, autorské dětské hřiště, zajímavě řešené veřejné prostranství, nebo naplánovat odpočinek na nábřeží řeky. Mapa umožňuje rychlou navigaci podle místa, jednotlivé PROJEKTY jsou dále seřazeny v celkové databázi, kde lze vyhledávat podle typologie, autora, nebo místa.

Mohlo by vás zajímat:

Další díly pořadu „TV Architect představuje“ můžete vidět ZDE

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl