Odebírat novinky
Úvod Historie a osobnosti Osobnosti Osobnosti současné architektury - Ivo Koukol

Osobnosti současné architektury - Ivo Koukol

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Osobnosti současné architektury - Zdeněk Fránek

zrušit

15 m 40 s / Autor: Zdeněk Lukeš, TV Architect

Žádné rodinné pohnutky ke studiu architektury neměl, zkrátka se jen přihlásil na vysokou školu. Zprvu ho však studium nenadchlo, protože měl rád matematiku a ta se moc nevyučovala. Mimo architekturu hledal architekt Ivo Koukol na škole i jiné přednášky. „Zajímala mě třeba sociologie nebo psychologie, tu jsem měl chuť mapovat,“ přiznává Koukol a dodává, že na vysoké škole ani po ní nemá žádný vzor, k němuž by se chtěl přiblížit.

Po vysoké škole začal pracovat na rekonstrukcích, byl u zrodu obce a komory architektury. Podílel se coby ředitel na Správě Pražského hradu a pečoval o jeho údržbu. „Pražský hrad měl tehdy velký potenciál, hodně se přemýšlelo, jestli tam patří komerční výdělky. Hrad musí ale žít,“ říká Koukol a dodává, že byla potřeba spousta rekonstrukcí. Po roce 2001 Ivu Koukolovi přibývá investic a jejich řízení, podílel se například na novém ústředí ČSOB v Praze-Radlicích.

Ivo Koukol je architekt zabývající se zpracováním koncepcí investičních projektů a jejich řízením. V letech 1990 – 1992 byl pracovník Kulturní sekce Kanceláře presidenta republiky a 1993 – 2001 ředitel Správy Pražského hradu.

Z významných projektů - např. budova ústředí ČSOB v Praze – Radlicích (NHQ), Revitalizace zámeckého návrší v Litomyšli, projekt nové budovy Komerční banky v Praze - Stodůlkách, dále projekty druhé budovy ČSOB v Praze Radlicích (SHQ) a budovy regionálního centra ČSOB v Hradci Králové.

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl