ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Projekty studia Stempel & Tesař architekti (Jan Jakub Tesař)

TV Architect představuje - Projekty studia Stempel & Tesař architekti (Jan Jakub Tesař)

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - CLT panely od českého distributora CLT Czechia

zrušit

16 m 39 s

Stempel & Tesař architekti je autorský ateliér, jejichž hlavním cílem je navrhovat krásné, elegantní, nadčasové a originální stavby, které dokonale slouží svým uživatelům. Pro oba architekty je velmi důležitý vztah s klientem, který se často vyvine v přátelství. Studio se orientuje především na privátní klientelu a jejich portfolio je bohaté zejména na rezidenční stavby. Studio má na kontě ale i realizace administrativních a průmyslových staveb.

Rodinný dům - Mníšek Krušné hory

Dům vyrost na pozemku ve výšce 750 metrů nad mořem.

„Výhodou bylo, že na pozemku stálo staré stavení, což je pro výstavbu v čisté horské krajině ideální,“ říká architekt Jan Jakub Tesař.

Architekti se při jeho stavbě inspirovali tradiční horskou architekturou. Dům jen pár metrů od německých hranic byl navržen jako klasická venkovská zástavba. Fasádu tvoří tmavá opalovaná modřínová prkna. Srdce celého domu pak představuje zimní zahrada, která je umístěná mezi jídelnou a obývacím pokojem. Jak v interiéru, tak i ve vnějším designu stavby dominuje modřínové dřevo v tmavém odstínu. Po vzoru předků byla vybrána i střecha z pálené střešní tašky v šedém glazování. Dům vykazuje minimální energetickou spotřebu.

„Už je to pár let, co ten dům byl dokončen, majitelé v něm bydlí do teď a pozitivní zpětná vazba od majitelů je pro nás nesmírně cenná,“ říká Tesař.

Stempel & Tesař architekti se podíleli i na vzniku interiéru krušnohorského domku.

„Pracujeme s vestavěným nábytkem, rozestavění kuchyně a měli jsme možnost podílet se i na jednotlivých kusech nábytku,“ říká Tesař.

Rodinný dům v Chuchli

Nejnovějším projektem architektonické kanceláře je rodinný dům v Chuchli. Dům se nachází v rezidenční čtvrti s původní stavbou určenou k demolici. Jedním z hlavních požadavků bylo, aby výhled na panorama Prahy byl maximální. Přes nepříznivou orientaci byl proto zvolen na severní fasádu prosklený lehký obvodový plášť. Velmi zajímavá je originální architektura objektu.

„Aktuálně jsme prošli fází architektonické studie, máme s majiteli vyladěno, jak má dům působit a vypadat,“ uvádí Tesař.

K rodinným domům se Stempel & Tesař architekti vracejí i k nové publikaci. Jedná se o třetí díl bestselleru 99 DOMŮ. Představuje necelou stovku špičkových rodinných domů, které byly postaveny v uplynulých šesti letech v České republice. Kniha je plná fotek a komentářů vysvětlujících architektonickou koncepci každé stavby. Fotografie jsou doplněny půdorysy, řezy a situací ve stejném měřítku, což umožňuje srovnávat velikost a prostorové uspořádání. Úvodní texty přibližují příběhy stavby domů. Kniha je určena jak architektům, stavebníkům a studentům, tak i široké veřejnosti. Publikace je ojedinělým počinem v měřítku střední a východní Evropy. Vychází v edici ARCHITEKTURA garantů Prof. Ing. arch. Jána Stempela a Ing. arch. Jana Jakuba Tesaře z Fakulty architektury ČVUT v Praze.

„Už pracujeme i na 99 DOMŮ 4, publikace vyjde na podzim roku 2024. Máme v plánu ale vydat i TOP rekonstrukce a přestavby ve speciální knize, která bude k mání už příští rok“ uzavírá Jan Jakub Tesař.

Podívejte se také:

Psali jsme také:

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu