Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Dům u lesa zaujme „dírou“ v rezavé fasádě

Dům u lesa zaujme „dírou“ v rezavé fasádě

Dům u lesa zaujme „dírou“ v rezavé fasádě
28. 2. 2021 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: Stempel aTesař srchitekti

Rodinný domek z architektonické dílny Stempel & Tesař architekti najdeme na okraji Mníšku pod Brdy, v ulici Pod lesem. Jak samotná adresa naznačuje, místo lemuje zalesněný kopec, na který je krásný výhled.

Nejdůležitější roli v celém projektu sehrála nepříznivá orientace, přístup z jihu a výhled na les ze severu. Architekti proto museli pracovat s principy atriového domu.

Dům v přírodě zaujme především prosklenou dírou v rezavé cortenové fasádě. Aby rodina měla soukromí, je tento dominantní prvek před zraky kolemjdoucích chráněný předsunutou nízkou garáží. Ta tak chrání jižní hranici pozemku a vytváří optickou bariérou. Zároveň ale stavba nebrání slunci. Architekti přizpůsobili objem garáže rozměrům díry, která zůstala v domě.

Dům je prosvětlený díky velkoformátovému zasklení z jihu i severu. Majitelům se tak nabízí průhled domem z prosluněného jihu na zalesněný sever.

Přízemí je do výšky oken obaleno v cortenovém plášti, podkroví i se štíty do černého skládaného plechu.

Přírodní tóny exteriéru jsou v harmonii s dřevěným interiérem v kombinaci s kovovými detaily. Obývací část je přes dvě podlaží a je prosluněná střešními okny. V interiéru najdeme převážně vestavěný nábytek na míru.

 

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu