ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architekti Architekti Stempel & Tesař architekti
Přeskočit reklamu
x

Profil: Stempel & Tesař architekti

Studio Stempel Tesař architekti vzniklo spojením dvou zkušených architektů s progresivním myšlením. Jejich praxe je charakteristická individuální péčí o klienty a snahou o co nejlepší poznání klientových potřeb. Zájem o své budovy neztrácejí ani poté, co jsou dokončeny.

číst více
 1. Pořady
 2. Články
 3. Popis
 4. Profil Jána Stempela
 5. Profil Jana Jakuba Tesaře
 1. Stempel & Tesař architekti je autorský ateliér, jejichž hlavním cílem je navrhovat krásné, elegantní, nadčasové a originální stavby, které svých uživatelům dokonale slouží do posledního detailu.

  S týmem specialistů na stavební technologie, konstrukce i technické vybavení staveb nabízí kompletní servis při přípravě staveb a její následné kontroly. Společně s partnerskou krajinářskou kanceláří Terra Florida nabízí řešení i zahrad a parkových úprav.

  K svým realizacím se chovají jako k dětem, nelze je v žádné fázi odložit. Zajímá je, jak dům slouží a stárne i po dokončení. Tyto zkušenosti pak promítají do dalších realizací. Je pro ně velmi důležitý vztah s klientem, který se často vyvine v přátelství. Jen vzájemná důvěra může přinést opravdu dokonalý výsledek. Na počátku navrhování vyžadují od klientů zevrubné zadání a skrze diskuze se pak společně dopracují k řešení bez kompromisů.

  Studio se orientuje především na privátní klientelu a jejich portfolio je bohaté zejména na residenční stavby. Nicméně nabízí i bohaté zkušenosti s administrativními, občanskými i průmyslovými stavbami. V rámci svého portfolia mají i bytové stavby, které vynikají logickým dispozičním řešení, kde je dokonale vyvážena užitná hodnota a komfort. Do půdorysů se promítá dokonalá znalost potřeb uživatelů, která pramení právě z privátních domů.

  Praxe

  „S klienty jsme stále ve styku i po realizaci, a díky tomu tak máme stálou reflexi naší práce. Ke každému projektu přistupujeme s výzvou a snažíme se o maximální individuální přístup k našim klientům. Neexistuje pro nás malý a velký projekt.“

  Jak sami architekti říkají, pracují tak, aby pod značkou Stempel & Tesař architekti vznikaly krásné, elegantní a originální stavby. Ty mají svým uživatelům dokonale sloužit do posledního detailu. „Máme za sebou řadu realizací, studií a bohatých zkušeností s rezidenčními, administrativními, občanskými i průmyslovými stavbami.“

  Poté co stavbu dokončí, nepřestávají se zajímat o její další osud a o to, jak se jí daří. „Dům je pro nás jako dítě, nelze jej v žádné fázi odložit. Neopouštíme jej ani po dokončení. Zajímá nás, jak dům slouží a stárne.“

  Autoři knih

  Oba architekti jsou autory nejen staveb, ale i několika knih. V nich se, jak sami říkají, snaží propagovat dobrou architekturu. 

  Publikace

  • 99 domů
  • 99 domů 2
  • Czech houses
  • Skicy_Sketches
 2. Ján Stempel

  Ján StempelJán Stempel je český architekt slovenského původu, vysokoškolský pedagog na Fakultě architektury ČVUT v Praze, je autorizovaným architektem České komory architektů.

  Absolvoval na Fakultě architektury Technické Univerzity v Budapešti (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem). V letech 1984–1991 pracoval v ateliéru SIAL v Liberci. V letech 1991–2004 byl spolumajitelem architektonické kanceláře A.D.N.S. v Praze. Podílel se na mnoha projektech novostaveb a rekonstrukcí doma i v zahraničí. V současnosti pracuje ve vlastní architektonické kanceláři Stempel & Tesar a vyučuje na fakultě architektury ČVUT. Dne 30. září 2011 jej rektor ČVUT Václav Havlíček jmenoval docentem pro obor architektura. V roce 2012 byl jmenován vedoucím Ústavu navrhování I. Dne 18. prosince 2014 byl na návrh Vědecké rady Českého vysokého učení technického v Praze jmenován profesorem pro obor architektura.

 3. Jan Jakub Tesař

  Jan Jakub TesařJan Jakub Tesař studoval architekturu na prestižní univerzitě v Delftu v Nizozemí a na fakultě architektury ČVUT v Praze, kde se také v rámci postgraduálního studia věnoval současné architektuře individuálního bydlení v České republice.

  Pracoval v architektonické kanceláři Atelier 6 a během studií v Nizozemí v renomované kanceláři Jeanne Dekkers architektur. Po absolutoriu v roce 2008 zakládá společně s architektem Jánem Stempelem studio Stempel a Tesař architekti.

  Za svoji desetiletou praxi je spoluautorem více jak tří desítek realizovaných staveb, zejména rodinných domů. Realizované stavby získávají pravidelně ocenění v soutěžních přehlídkách. Například Brick award – dům roku 2014 či cenu časopisu Stavitel v soutěži Pasivní dům roku 2017. Svoji práci i českou architekturu rodinných domů prezentoval na významných univerzitách a konferencích ve světě, mimo jiné ve Velké Británii, Belgii, v Rusku nebo Číně.

  Kromě architektonické tvorby pravidelně publikuje v odborných mediích a je spoluautorem několika významných publikací o architektuře. Jmenujme například 99 DOMŮ I. a II..

  Na Fakultě architektury ČVUT v Praze se věnuje pedagogické činnosti. V letech 2013 až 2016 působil jako odborný asistent emerit. prof. Ing. akad. arch. Aleně Šrámkové, v roce 2017 vyučoval s hostujícím pedagogem Zsoltem Guntherem.  Od roku 2018 působí na fakultě jako proděkan.


Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl