ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architekti a firmy Architekti Stempel & Tesař architekti
Přeskočit reklamu
x

Profil: Stempel & Tesař architekti

Studio Stempel Tesař architekti vzniklo spojením dvou zkušených architektů s progresivním myšlením. Jejich praxe je charakteristická individuální péčí o klienty a snahou o co nejlepší poznání klientových potřeb. Zájem o své budovy neztrácejí ani poté, co jsou dokončeny.

číst více
 1. Pořady
 2. Články
 3. Popis
 4. Profil Jána Stempela
 5. Profil Jana Jakuba Tesaře
 1. Stempel & Tesař architekti je autorský ateliér, jejichž hlavním cílem je navrhovat krásné, elegantní, nadčasové a originální stavby, které svých uživatelům dokonale slouží do posledního detailu.

  S týmem specialistů na stavební technologie, konstrukce i technické vybavení staveb nabízí kompletní servis při přípravě staveb a její následné kontroly. Společně s partnerskou krajinářskou kanceláří Terra Florida nabízí řešení i zahrad a parkových úprav.

  K svým realizacím se chovají jako k dětem, nelze je v žádné fázi odložit. Zajímá je, jak dům slouží a stárne i po dokončení. Tyto zkušenosti pak promítají do dalších realizací. Je pro ně velmi důležitý vztah s klientem, který se často vyvine v přátelství. Jen vzájemná důvěra může přinést opravdu dokonalý výsledek. Na počátku navrhování vyžadují od klientů zevrubné zadání a skrze diskuze se pak společně dopracují k řešení bez kompromisů.

  Studio se orientuje především na privátní klientelu a jejich portfolio je bohaté zejména na residenční stavby. Nicméně nabízí i bohaté zkušenosti s administrativními, občanskými i průmyslovými stavbami. V rámci svého portfolia mají i bytové stavby, které vynikají logickým dispozičním řešení, kde je dokonale vyvážena užitná hodnota a komfort. Do půdorysů se promítá dokonalá znalost potřeb uživatelů, která pramení právě z privátních domů.

  Praxe

  „S klienty jsme stále ve styku i po realizaci, a díky tomu tak máme stálou reflexi naší práce. Ke každému projektu přistupujeme s výzvou a snažíme se o maximální individuální přístup k našim klientům. Neexistuje pro nás malý a velký projekt.“

  Jak sami architekti říkají, pracují tak, aby pod značkou Stempel & Tesař architekti vznikaly krásné, elegantní a originální stavby. Ty mají svým uživatelům dokonale sloužit do posledního detailu. „Máme za sebou řadu realizací, studií a bohatých zkušeností s rezidenčními, administrativními, občanskými i průmyslovými stavbami.“

  Poté co stavbu dokončí, nepřestávají se zajímat o její další osud a o to, jak se jí daří. „Dům je pro nás jako dítě, nelze jej v žádné fázi odložit. Neopouštíme jej ani po dokončení. Zajímá nás, jak dům slouží a stárne.“

  Autoři knih

  Oba architekti jsou autory nejen staveb, ale i několika knih. V nich se, jak sami říkají, snaží propagovat dobrou architekturu. 

  Publikace

  • 99 domů
  • 99 domů 2
  • Czech houses
  • Skicy_Sketches
 2. Ján Stempel

  Ján StempelJán Stempel je český architekt slovenského původu, vysokoškolský pedagog na Fakultě architektury ČVUT v Praze, je autorizovaným architektem České komory architektů.

  Absolvoval na Fakultě architektury Technické Univerzity v Budapešti (Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem). V letech 1984–1991 pracoval v ateliéru SIAL v Liberci. V letech 1991–2004 byl spolumajitelem architektonické kanceláře A.D.N.S. v Praze. Podílel se na mnoha projektech novostaveb a rekonstrukcí doma i v zahraničí. V současnosti pracuje ve vlastní architektonické kanceláři Stempel & Tesar a vyučuje na fakultě architektury ČVUT. Dne 30. září 2011 jej rektor ČVUT Václav Havlíček jmenoval docentem pro obor architektura. V roce 2012 byl jmenován vedoucím Ústavu navrhování I. Dne 18. prosince 2014 byl na návrh Vědecké rady Českého vysokého učení technického v Praze jmenován profesorem pro obor architektura.

 3. Jan Jakub Tesař

  Jan Jakub TesařJan Jakub Tesař studoval architekturu na prestižní univerzitě v Delftu v Nizozemí a na fakultě architektury ČVUT v Praze, kde se také v rámci postgraduálního studia věnoval současné architektuře individuálního bydlení v České republice.

  Pracoval v architektonické kanceláři Atelier 6 a během studií v Nizozemí v renomované kanceláři Jeanne Dekkers architektur. Po absolutoriu v roce 2008 zakládá společně s architektem Jánem Stempelem studio Stempel a Tesař architekti.

  Za svoji desetiletou praxi je spoluautorem více jak tří desítek realizovaných staveb, zejména rodinných domů. Realizované stavby získávají pravidelně ocenění v soutěžních přehlídkách. Například Brick award – dům roku 2014 či cenu časopisu Stavitel v soutěži Pasivní dům roku 2017. Svoji práci i českou architekturu rodinných domů prezentoval na významných univerzitách a konferencích ve světě, mimo jiné ve Velké Británii, Belgii, v Rusku nebo Číně.

  Kromě architektonické tvorby pravidelně publikuje v odborných mediích a je spoluautorem několika významných publikací o architektuře. Jmenujme například 99 DOMŮ I. a II..

  Na Fakultě architektury ČVUT v Praze se věnuje pedagogické činnosti. V letech 2013 až 2016 působil jako odborný asistent emerit. prof. Ing. akad. arch. Aleně Šrámkové, v roce 2017 vyučoval s hostujícím pedagogem Zsoltem Guntherem.  Od roku 2018 působí na fakultě jako proděkan.


Doporučené pořady

Osobnosti současné architektury
Nový díl

Osobnosti současné architektury

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu