ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Stempel & Tesař architekti

TV Architect představuje - Stempel & Tesař architekti

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Metrogramma, Andrea Boschetti, Itálie

zrušit

20 m 55 s / Autor: TV Architect Popisek: Architekti Ján Stempel a Jan Jakub Tesař

TV Architect přináší rozhovor s architekty Jánem Stemplem a Janem Jakubem Tesařem. Prozradíme, jak se oba pánové dostali k architektuře a čím chtěli být jako děti. Řeč bude také o tom, jak se dali dohromady, o projektech, kterým se věnovali, věnují a kterým se věnovat hodlají. Jakým způsobem se domlouvají a kdo má v této dvojici vždycky pravdu, i to se dozvíte ve videu TV Architect.

Ján Stempel

Absolvent Fakulty architektury Technické Univerzity v Budapešti začal svoji praxi v dnes již legendárním ateliéru SIAL pod vedením prof. Masáka a prof. Hubáčka.

Vítězný soutěžní návrh a následná realizace pavilonu Expo v Seville ve Španělsku se stal podnětem vzniku kanceláře A.D.N.S. Dalšími významnými stavbami, jako byl Studiový dům pro Český rozhlas (2000), či rekonstrukcí Obecního domu v Praze (1997) se tato kancelář zařadila mezi přední české renomované kanceláře. V roce 2004 ukončuje Ján Stempel dlouholeté partnerství ve firmě a v praxi pokračuje samostatně. V roce 2008 zakládá studio Stempel a Tesař architekti společně s Janem Jakubem Tesařem, jejichž realizované stavby získávají pravidelně ocenění v soutěžních přehlídkách, například Brick award – dům roku 2014 či cenu časopisu Stavitel v soutěži Pasivní dům roku 2017. 

Od roku 2006 vyučuje ateliérovou tvorbu na Fakultě architektury ČVUT v Prazeateliéru Stempel & Beneš. Od roku 2012 je vedoucím Ústavu Navrhování I. V letech 2006 a 2008 působil jako proděkan.

Ján Stempel byl členem několika redakčních rad předních českých časopisů o architektuře. Nyní je členem redakční rady časopisu INTRO. Aktivně působil i v orgánech České komory architektů jako člen Stavovského soudu či dozorčí rady.

Kromě architektonické tvorby se věnuje i osvětové činnosti. Je spoluautorem několika významných publikací o architektuře. Jmenujme například 99 DOMŮ I. a II.

Jan Jakub Tesař

Jan Jakub Tesař studoval architekturu na prestižní univerzitě v Delftu v Nizozemí a na fakultě architektury ČVUT v Praze, kde se také v rámci postgraduálního studia věnoval současné architektuře individuálního bydlení v České republice.

Pracoval v architektonické kanceláři Atelier 6 a během studií v Nizozemí v renomované kanceláři Jeanne Dekkers architektur. Po absolutoriu v roce 2008 zakládá společně s architektem Jánem Stempelem studio Stempel a Tesař architekti.

Je spoluautorem více než tří desítek realizovaných staveb, zejména rodinných domů. Svoji práci i českou architekturu rodinných domů prezentoval na významných univerzitách a konferencích ve světě, mimo jiné ve Velké Británii, Belgii, v Rusku nebo Číně.

Kromě architektonické tvorby pravidelně publikuje v odborných médiích a je spoluautorem několika publikací o architektuře, například 99 DOMŮ I. a II.

Na Fakultě architektury ČVUT v Praze se věnuje pedagogické činnosti. V letech 2013 až 2016 působil jako odborný asistent emeritní prof. Ing. akad. arch. Aleně Šrámkové, v roce 2017 vyučoval s hostujícím pedagogem Zsoltem Guntherem. Od roku 2018 působí na fakultě jako proděkan.

nyv

Doporučené pořady

U jednoho stolu
Nový díl

U jednoho stolu

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2022 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl