ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Architektura a urbanismus Města a urbanismus TV Architect představuje: Stempel & Tesař architekti

TV Architect představuje: Stempel & Tesař architekti

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Fakulta architektury ČVUT zahájila akademický rok

zrušit

20 m 55 s / Autor: TV Architect Popisek: Architekti Ján Stempel a Jan Jakub Tesař

TV Architect přináší rozhovor s architekty Jánem Stemplem a Janem Jakubem Tesařem. Prozradíme, jak se oba pánové dostali k architektuře a čím chtěli být jako děti. Řeč bude také o tom, jak se dali dohromady, o projektech, kterým se věnovali, věnují a kterým se věnovat hodlají. Jakým způsobem se domlouvají a kdo má v této dvojici vždycky pravdu, i to se dozvíte ve videu TV Architect.

Ján Stempel

Absolvent Fakulty architektury Technické Univerzity v Budapešti začal svoji praxi v dnes již legendárním ateliéru SIAL pod vedením prof. Masáka a prof. Hubáčka.

Vítězný soutěžní návrh a následná realizace pavilonu Expo v Seville ve Španělsku se stal podnětem vzniku kanceláře A.D.N.S. Dalšími významnými stavbami, jako byl Studiový dům pro Český rozhlas (2000), či rekonstrukcí Obecního domu v Praze (1997) se tato kancelář zařadila mezi přední české renomované kanceláře. V roce 2004 ukončuje Ján Stempel dlouholeté partnerství ve firmě a v praxi pokračuje samostatně. V roce 2008 zakládá studio Stempel a Tesař architekti společně s Janem Jakubem Tesařem, jejichž realizované stavby získávají pravidelně ocenění v soutěžních přehlídkách, například Brick award – dům roku 2014 či cenu časopisu Stavitel v soutěži Pasivní dům roku 2017. 

Od roku 2006 vyučuje ateliérovou tvorbu na Fakultě architektury ČVUT v Prazeateliéru Stempel & Beneš. Od roku 2012 je vedoucím Ústavu Navrhování I. V letech 2006 a 2008 působil jako proděkan.

Ján Stempel byl členem několika redakčních rad předních českých časopisů o architektuře. Nyní je členem redakční rady časopisu INTRO. Aktivně působil i v orgánech České komory architektů jako člen Stavovského soudu či dozorčí rady.

Kromě architektonické tvorby se věnuje i osvětové činnosti. Je spoluautorem několika významných publikací o architektuře. Jmenujme například 99 DOMŮ I. a II.

Jan Jakub Tesař

Jan Jakub Tesař studoval architekturu na prestižní univerzitě v Delftu v Nizozemí a na fakultě architektury ČVUT v Praze, kde se také v rámci postgraduálního studia věnoval současné architektuře individuálního bydlení v České republice.

Pracoval v architektonické kanceláři Atelier 6 a během studií v Nizozemí v renomované kanceláři Jeanne Dekkers architektur. Po absolutoriu v roce 2008 zakládá společně s architektem Jánem Stempelem studio Stempel a Tesař architekti.

Je spoluautorem více než tří desítek realizovaných staveb, zejména rodinných domů. Svoji práci i českou architekturu rodinných domů prezentoval na významných univerzitách a konferencích ve světě, mimo jiné ve Velké Británii, Belgii, v Rusku nebo Číně.

Kromě architektonické tvorby pravidelně publikuje v odborných médiích a je spoluautorem několika publikací o architektuře, například 99 DOMŮ I. a II.

Na Fakultě architektury ČVUT v Praze se věnuje pedagogické činnosti. V letech 2013 až 2016 působil jako odborný asistent emeritní prof. Ing. akad. arch. Aleně Šrámkové, v roce 2017 vyučoval s hostujícím pedagogem Zsoltem Guntherem. Od roku 2018 působí na fakultě jako proděkan.

nyv

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Díla architektů

Díla architektů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu