ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Jakub Vais, generální ředitel developerské skupiny EBM

TV Architect představuje - Jakub Vais, generální ředitel developerské skupiny EBM

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje... - „Nejsilnější stránkou Navigo3 je projektové řízení, pomáhá hlídat náklady,“ říká Miroslav Patka, výkonný ředitel DI5 architekti inženýři.

zrušit

18 m 42 s

Jakub Vais je generální ředitel developerské skupiny EBM. Jedná se o ryze českou skupinu firem, která připravuje a realizuje rezidenční i komerční projekty. Filozofií skupiny je vytvářet projekty s přidanou hodnotou. Sám Jakub Vais vystudoval právo, následně působil v projekční skupině a později vytvořil vlastní společnost. EBM Group má v portfoliu rezidenční budovy, komerční projekty a zabývá se i veškerým servisem a realitními službami.

Erbenova Rezidence

Jedná se o technicky velmi náročnou stavbu v příkrém svahu na úpatí Strahovského kopce v Praze. Projekt nabídne několik volných luxusních a velkoryse navržených bytů. „Je to pro nás přelomový projekt, náš TOP projekt, který máme na trhu. Architektura zde hraje velkou roli vzhledem ke komplikovanosti parcely. Dnes je projekt za fází hrubé stavby a prodej bytů byl zahájen. Je to náš první projekt, kdy nás trh začal vnímat jako rezidenčního developera,“ říká Jakub Vais.

Villa Resort Kolovraty

Tento projekt vznikl v pražské městské části Kolovraty. Jedná se o 18 moderních řadových rodinných domů umístěných ve vyhledávané rezidenční lokalitě. Bydlení má nízké provozní náklady a perfektní dostupnost do centra města. Jde o první projekt rodinných domů skupiny EBM. „Projekt je již dostavěný, klienti zde bydlí a jsou spokojení. Je to jeden z produktů, který dnes naši společnost charakterizuje. Máme takové projekty i na dalších místech a další budou přibývat,“ říká Vais.

Villa Resort Beroun

Projekt rodinných domů Villa Resort Beroun na berounském návrší již je po dokončení hrubé stavby. Aktuálně byl spuštěn prodej domů II. etapy. „Je to bydlení v krásném prostředí s výhledem na město v blízkosti golfového hřiště,“ dodává Vais. Zde vznikne 44 moderních viladomů ve vysokém standardu. Domy splňují veškeré nároky na komfortní rodinné bydlení a také přísná kritéria na úsporný provoz a šetrnost vůči životnímu prostředí při zachování nízkých provozních nákladů.

Lakepark Residence

Projekt u Máchova jezera nabízí 40 bytů, společnost EBM Group provozuje resort jako krátkodobé turistické ubytování. „Pro nás je to zajímavé tím, že jsme zrealizovali klasický developerský projekt, který jsme prodali a následně se zde o dům staráme, je to pro nás zajímavý model,“ říká Vais.

Seniorské bydlení

Společnost EBM Group má také na kontě několik seniorských center po celé České republice. „Není to klasický development. Seniorské bydlení je něco specifického. Je důležité vytvořit správné zadání, aby vše přesně fungovalo V oblasti seniorského bydlení spojeného se sociálními službami patříme k nejúspěšnějším developerům. Realizujeme domovy se speciálním režimem,“ říká Jakub Vais.

Komerční development

Společnost se také zaměřuje na rozvoj klíčové městské infrastruktury, připravuje komerční zóny, kde kombinuje skladové a výrobní plochy s kancelářemi a obchodními prostory.  Zaměřuje se ale i na logistiku, e-shopy a jejich výdejní místa. Pro takové projekty vybírají především brownfieldy a zanedbané plochy.

Stavitelství

Některé developerské projekty skupiny EBM Group si společnost také sama realizuje za využití moderních technologií a postupů. Mezi takové projekty patří například bytový dům Panna a Baba či Villa Resort Kolovraty.

„V současné době připravujeme velké území na Kladně, chystají se zde i nájemní byty a centrum pro seniory. Bude zde i školka a další veřejná vybavenost. Na Kladně chystáme i další rezidenční projekt, kde bude 120 bytů a ve městě chystáme i přestavbu zanedbaného areálu. V plánu máme ale i top segment v Praze a stavět se chystáme i v Kobylisích,“ uzavírá Jakub Vais.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“ můžete vidět ZDE

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu