ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Projekty ateliéru Pavel Hnilička Architects+Planners

TV Architect představuje - Projekty ateliéru Pavel Hnilička Architects+Planners

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Radnice a kulturní centrum v Brně a nové zdravotnické budovy od architekta Adama Rujbra

zrušit

11 m 23 s

Pavel Hnilička je zakladatelem kanceláře Pavel Hnilička Architects + Planners. Ta vznikla v roce 2021 přejmenováním dřívější kanceláře Pavel Hnilička Architekti, která fungovala už od roku 2003. Architekt se narodil v roce 1975 v Praze. Studoval na Fakultě architektury ČVUT v Praze u Prof. Lábuse a na ETH Zürich u Prof. Eberleho. Věnuje se návrhům a realizaci staveb, územním a regulačním plánům pro města a obce. Jedním z klíčových předmětů jeho zájmu je vztah teorie a praxe v navrhování. Mimo jiné je i autorem knihy Sídelní kaše. V portfoliu jeho ateliéru najdeme rodinné domy, územní celky, bytové domy i veřejné budovy. Nejvíce se kancelář však zaměřuje na plánování územních celků.

STUDIE ROZŠÍŘENÍ OBCE LICHOCEVES 

Lichoceves se nachází v těsné blízkosti Prahy. Cílem investora je vystavět kolem stávajícího historického centra obce městečko pro cca 3 000 obyvatel.

„Jedná se o velké území, kde se v poslední době neudál žádný rozvoj, narozdíl od okolních vesniček. Není zde voda ani kanalizace. Máme zde příležitost navrhnout městečko velikosti jako jsou například Dobřichovice či Řevnice, které mají kolem třech tisíc obyvatel. Věřím, že zde může vzniknout celek, který bude koordinovaný. Jsme schopni zde naplánovat sítě, veřejná prostranství, školy, školky, pracovní příležitosti a umíme i pracovat s dešťovou vodou,“ říká architekt Pavel Hnilička

MĚSTSKÝ ÚŘAD A KOMUNITNÍ CENTRUM DOBŘICHOVICE 

„Jedná se o projekt, který zahrnuje novostavbu obecního úřadu, společenského sálu a učeben základní umělecké školy a knihovny. Současná budova úřadu je nevyhovující a chybí zde i velký kulturní sál. My jsme zde navrhli budovu úřadu do ulice a dva dvory, kde vzniknou klidné lokality uprostřed areálu,“ říká architekt Pavel Hnilička

Právě dvory budou místy s charakteristickým geniem loci. Celkově návrh městského úřadu a nového kulturního centra města Dobřichovic zapadá do tradiční zástavby v lokalitě. Samotné stavby jsou vždy ukotveny k některé z hran pozemku. 

NOVÁ CENTRÁLA ČESKÉ SPOŘITELNY NA PRAŽSKÉM SMÍCHOVĚ 

Sídlo největšího českého bankovního domu je vítězný návrh mezinárodní architektonické soutěže z roku 2017. Pochází ze společného pera rakouského ateliéru Baumschlager Eberle Architekten a Pavel Hnilička Architects+Planners.

„Jedná se o část Smíchova, je to poloha, která je napojena na vlak, tramvaje i autobusy, navíc se tady plánuje i velký autobusový terminál. My jsme navrhli celou část území, kde je spořitelna i další domy. Připravili jsme urbanistický plán této části a pravidla pro ostatní architekty, kteří navrhují domy do této lokality. Uvažuje se zde například o hotelu, kancelářích, studentském bydlení. My jsme autoři návrhu budovy spořitelny a veřejných prostranství,“ říká architekt Pavel Hnilička.

Součástí budovy spořitelny bude i sál pro 450 lidí, který by měl být využitelný i pro koncerty. Vzniknout zde mají i konferenční centra a garáže.

Uprostřed celého území bude bulvár, z kterého se dostanete na lávku, která vede na Nádražní ulici a bude možné sejít rovnou na perony. Celá lokalita má koncepci otevřeného kampusu. 

Další díly pořadu „TV Architect představuje“ můžete vidět ZDE

Mohlo by vás zajímat:

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl