Odebírat novinky
Úvod Zprávy a aktuality Kvalitní bydlení nabídne zbrusu nové městečko, které vzniká na okraji Prahy

Kvalitní bydlení nabídne zbrusu nové městečko, které vzniká na okraji Prahy

Kvalitní bydlení nabídne zbrusu nové městečko, které vzniká na okraji Prahy
29. 12. 2020 / Autor: Štěpánka Šulanová, foto: Pavel Hnilička AP

Sídlo pro zhruba tři tisíce lidí roste v těsné blízkosti hlavního města. Městečko vyroste kolem stávajícího historického jádra obce Lichoceves. Cílem je navrhnout kvalitní bydlení včetně služeb a pracovních příležitostí. Podstatným prvkem návrhu je zajištění každodenních potřeb pro nové obyvatele v místě tak, aby se nestalo jen místem, kam jezdí lidé přespávat.

Městečko nabídne novým obyvatelům také velkou občanskou vybavenost, jako školu, hřiště, kostel, hřbitov, restauraci i výrobní zónu. Na zcela jedinečném projektu pracuje architektonická kancelář PAVEL HNILIČKA ARCHITECTS + PLANNERS od roku 2017.

„Vzhledem k silnému magnetismu Prahy a předpokládanému počtu obyvatel není možné vystavět samostatné městečko se vším všudy. Sídlo bude vždy fungovat jako určitý satelit k hlavnímu městu, proto je zcela zásadní jeho orientace na železnici, která územím prochází,“ uvádí architekt Pavel Hnilička.

Rozhodně ale nečekejme nějaký unifikovaný satelit, příjemné a atraktivní bydlení je založené na různorodé typologii staveb od samostatných vil na větších pozemcích po dvojdomy, řadové domy až po menší bytové domy.

Nedílnou součástí návrhu je i úprava přilehlé krajiny, tak aby lidé mohli trávit volný čas venku na příjemných procházkách.

 

Hledáte inspiraci pro bydlení?

Při poskytování služeb nám pomáhají cookies. Používáním webu s tím vyjadřujete souhlas. Více informací.
Publikování nebo další šíření obsahu serveru TVarchitect.com je bez písemného souhlasu společnosti Living Media s.r.o. zakázáno.
Orgánem dohledu nad poskytováním audiovizuálních mediálních služeb na vyžádání je Rada pro rozhlasové a televizní vysílání.
© 2021 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl