ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Podlipný Sladký Architekti

TV Architect představuje - Podlipný Sladký Architekti

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Architektonický ateliér ARTIKUL

zrušit

18 m 32 s

Kancelář Podlipný Sladký architekti funguje od roku 2003. V čele týmu stojí duo Luděk Podlipný a Martin Sladký, kteří řídí tým architektů a inženýrů. Oba se znají již od střední školy. K vlastní autorské tvorbě je dovedla cesta přes pražské a plzeňské ateliéry, kde postupně získávali praxi. Kancelář PS Architekti má aktuálně na kontě několik bytových, občanských a komerčních staveb. V portfoliu lze najít ale i urbanistické celky či návrhy interiérů. Cílem společnosti je vytvářet kvalitní řešení s charakteristickým výtvarným rukopisem.

Vila Augustus

Jedná se o nízkoenergetický viladům v tradiční vilové čtvrti v Praze - Strašnicích. Prostorné byty s velkými okny a vysokými stropy nabízejí moderní luxusní bydlení s terasami a předzahrádkami. Vytápění bytů zajišťuje tepelné čerpadlo s možností pasivního chlazení bytů v letním období. „Typ objektu viladům nás provází celou naší kariérou, je to častý úkol, který dostáváme. V současné době pracujeme na třech podobných projektech. Viladům dává možnost na malém pozemku postavit více bytových jednotek. Tento projekt nabízí 9 bytů a stále zachovává vilový charakter, zapadne do místní zástavby a zároveň umožní bydlení většímu množství lidí,“ říká architekt Martin Sladký.

Bytový dům Michelangelova

Bytový dům je navržen na místě bývalé kotelny v zastavěné části Prahy 10. Objekt společně se sousedním domem vytváří nové nároží s nebytovými prostory v parteru. Dům je rozdělen na dvě části, aby zapadl do rozdílného výškového členění sousedních budov. „Takové zakázky nás velmi baví, neboť máme motivaci doplnit již stávající prostředí naší stavbou a zkvalitnit onu lokalitu. Dům nabízí 29 bytů, dvě parkovací prostředí a komunitní zahradu s altánem,“ říká architekt Luděk Podlipný.

Obytný soubor Green Port

„Obytný soubor na pomezí Vinohrad a Malešic nabízí zhruba 220 bytů. Dříve zde sídlila Česká námořní plavba, což jsme využili pro pojmenování jednotlivých vchodů, kde lze najít i výtvarné odkazy na tuto historii. Měli jsme zde možnost vytvořit ucelený městský blok. Celý záměr je na dvou pozemcích dvou různých investorů a byť jsou obě části majetkově rozdělené, navenek nejde nic poznat,“ říká architekt Martin Sladký. Objekt má 7 nadzemních podlaží, ve vnitrobloku je prostupný park s herními prvky. Nebytové jednotky v parteru zajistí základní služby pro rezidenty i místní obyvatele.

Císařská vinice

Jedná se o jižní svah na Praze 5, kde vyrostly bytové domy navržené v rámci komplexu rezidenčního bydlení s krásným výhledem na město a s vnitřním parkem. „Obytný soubor se skládá z několika typů staveb. V severní části jsou bytové domy, v jižní pak tři řadové domy a čtyři individuální domy. V srdci komplexu se nachází komunitní park. Zde jsme využili spolupráci s krajinářským Ateliérem Flera,“ dodává architekt Luděk Podlipný.

Ateliér Podlipný Sladký Architekti aktuálně pracuje mimo jiné na projektu administrativní budovy Viadukt v rámci vznikající čtvrti Smíchov City či na projektu bytového domu Staropramenná taktéž na Smíchově v těsné blízkosti metraVe vnitrobloku pracujeme na kompletně zařízeném domě nájemního typu s parkováním a službami v parteru,“ říká Luděk Podlipný.

Mohlo by vás zajímat

Města a urbanismus
25 m 54 s

Luděk Sekyra, Boris Redčenkov a Tomáš Homola nad projektem Smíchov City

Smíchov je tradiční pražská čtvrť s bohatou historií v těsné blízkosti historického centra hlavního města. Sousedí s Malou Stranou a přes řeku je památný Vyšehrad. V 19. století se stal Smíchov epicentrem vznikajícího průmyslu, který se ovšem ve 20. století zastavil a zůstal zde jeden z největších pražských brownfieldů. Toto území ale v nadcházejících letech čeká velmi zásadní proměna. Jde o největší projekt v moderních dějinách. O tomto projektu diskutovali u jednoho stolu osobnosti, které se na rozvoji tohoto území významně podílejí. Luděk Sekyra je zakladatel společnosti Sekyra Group a hlavní investor záměru. Boris Redčenkov, architekt z ateliéru A69 a autor urbanistického konceptu. Tomáš Homola, místostarosta městské části Praha 5, který je zodpovědný za strategický rozvoj.

Mohlo by vás zajímat

Města a urbanismus
17 m 44 s

Atelier Flera (Ferdinand Leffler)

Ferdinand Leffler je zakladatel krajinářského ateliéru Flera. Na České zemědělské univerzitě vystudoval obor Krajinné inženýrství, aplikovaná ekologie. Následně na Agronomické fakultě obor Okrasné zahradnictví. Spoustu zkušeností získal v zahraničí, především v Americe. Flera je atelier zahradních a krajinných architektů, kteří vytvářejí projekty od soukromých teras, rodinných zahrad až po zámecké parky či zeleně širšího urbanistického celku.

Doporučené pořady

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl