ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Petr Lédl a Tomáš Fišar z ateliéru Petr Lédl architekti

TV Architect představuje - Petr Lédl a Tomáš Fišar z ateliéru Petr Lédl architekti

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Jakub Heidler a Jan Kačer ze Studia Reaktor

zrušit

13 m 33 s

Architektonický ateliér Petr Lédl architekti vznikl v roce 1996 a od té doby má za sebou celou řadu úspěšných projektů a realizací. Kancelář se zabývá návrhem všech typů budov od rodinných domů přes bytové a polyfunkční stavby až po sportovní centra a zastavovací studie. Mezi jejich významné projekty patří například Polyfunkční dům Karlovy Vary, Svět medúz v Praze či projekt Viladomy Sobín. V čele ateliéru stojí architekt Petr Lédl. 

Polyfunkční dům Děčín

Dům vyrůstá v proluce na rohu Lázeňské ulice a Masarykova náměstí. V přízemí vzniknou komerční prostory, v poschodích budou kanceláře. „Je to poslední proluka na hlavním náměstí, lokalita je zajímavá umístěním i uličními čárami. Takové parcely umožňují zajímavé architektonické návrhy, což se nám daří. Jedná se o skladbu kvádrových hmot, která v moderní formě reflektuje okolní stavby z konce 19. a počátku 20. století,“ říká architekt Petr Lédl.

Přestavba vily v Roudnici nad Labem

Prvorepubliková vila ve velmi špatném technickém stavu, ovšem na krásném místě s výhledem na horu Říp. „Cílem bylo zde vytvořit moderní bydlení při zachování původní architektury a k tomu dotvořit celkový design objektu. Povedlo se nám zde skloubit staré s novým,“ říká architekt Petr Lédl.

PD Jindrova – Praha

Celý projekt vycházel z umístění pozemku, kde jeho středem prochází hrana územního plánu. Jedna část je určena pro komerční využití, druhá pro rezidenční. „Pro tento projekt jsme si udělali vlastní zadání a výsledkem je čtyřpatrová budova, která je uskočena přesně v místech, kde prochází územní plán. Jedna půlka je určena pro fitness a druhá pro bydlení,“ říká architekt Tomáš Fišar.

Polyfunkční dům Karlovy Vary

Realizace polyfunkčního objektu v centru Karlových Varů. Návrh byl výsledkem vítězného soutěžního návrhu. Objekt postavený na velmi úzkém pozemku obsahuje podzemní parkovací plochy a nadzemní kancelářské moderní prostory.

Rezidence Uhříněves

Projekt novostavby menšího bytového domu v Praze Uhříněvsi. Dům má tři nadzemní podlaží, jedno podzemní a nabízí celkem 15 bytů. Fasádou objekt navazuje na stávající zástavbu, avšak zpracováním se začleňuje do soudobých architektonických trendů. „Podstřešní byty jsou tvořené v luxusním duchu, byla zde navržena i zelená střecha, která je rozdělena právě mezi tyto prémiové byty,“ říká Tomáš Fišar.

Viladomy Sobín

Novostavba viladomů v pražském Sobíně. Objekty vznikají v nádherné lokalitě s dobrou dopravní dostupností do centra. Jedná se o ekologické domy s čistým a moderním designem a vlastní zahrádkou. „Zde jsme se dlouho potýkali s územím, které je vedené jako záplavové. Dva bytové domy jsou plně podsklepené, další tři stojí na nožičkách tak, aby případná voda mohla lépe odtékat,“ říká Tomáš Fišar.

 Další díly pořadu TV Architect představuje, kam si pravidelně zveme zajímavé architekty, můžete už nyní vidět ZDE.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu