ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Kategorie Architektura a urbanismus Martin Poledníček z ateliéru DESTYL

TV Architect představuje - Martin Poledníček z ateliéru DESTYL

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
11 m 27 s

Architektonický ateliér DESTYL byl založen roku 2015. Cílem kanceláře je navrhovat architekturu, která na své okolí navazuje, zapadá do něj a posouvá ho přirozeným směrem dál, kde interiér souvisí s exteriérem a exteriér se svým okolím. V portfoliu ateliéru najdeme novostavby, rekonstrukce starších objektů, interiéry i urbanistické celky. V čele ateliéru stojí architekt Martin Poledníček.

Stavení s červenou pumpou

Dům se nachází v malebné obci ve středních Čechách kousek od hory Říp. Ačkoliv se nezdá, jedná se o novostavbu. Původně mělo jít pouze o rekonstrukci, ale technický stav původního objektu byl špatný a muselo se přistoupit k demolici. Jediné, co na pozemku zůstalo, je červená pumpa. Cílem architektů bylo postavit původní dům včetně krásných kleneb. „Byť jsme dělali novostavbu, zůstala zde myšlenka původní stavby. Na středu dispozice je nová přístavba, kterou jsme se rozhodli odlišit od původní stavby především využitými materiály a tvaroslovím. Chtěli jsme tím říct, že dvě architektonicky odlišné stavby vedle sebe mohou fungovat. Vznikl tak nenápadný vesnický dům s moderní přístavbou,” říká architekt Martin Poledníček.

Viladům Suchdol

Menší developerský projekt s pěti bytovými jednotkami vyrostl na samém okraji Prahy. Cílem architektů bylo maximálně využít plochu pozemku a zachovat řád okolní dobové zástavby. Vzniklo zde rezidenční bydlení, kdy každá jednotka má svoji předzahrádku, terasu i kryté parkování. „Tvarově jednoduchý dům má dvě nadzemní podlaží a suterén. Na fasádě jsme pracovali s bílou omítkou a laťováním z tepelně opracovaného dřeva,“ říká Martin Poledníček.

Butik Hodinářství Bechyně

Jedná se o interiér butiku s hodinkami v přízemí památkově chráněného domu v historickém centru Hradce Králové. „Interiér vznikl v přízemí měšťanského domu, kde jsou původní klenby s historickými výmalbami. K prostoru jsme přistupovali jako ke galerii. Interiér bylo třeba jemně doplnit uměleckými díly, kterými sortiment kvalitních hodinek rozhodně je. Prostor funguje hierarchicky, kdy návštěvník vejde do vstupní haly a následně postupně prochází místnostmi podle důležitosti až dojde do hlavního sálu s francouzskými okny a dominantním lustrem,“ říká Martin Poledníček.

Letní kino Myšlín

„Tato stavba má zajímavý příběh. Kolega a kamarád se přestěhoval do obce Myšlín, kde postrádal nějaké místo, kde by se lidé scházeli. Vymyslel, že na louce vedle vlastního pozemku postaví letní kino. Společně jsme zde vymysleli jednoduchou dřevěnou konstrukci. Kino má velký úspěch, scházejí se zde lidé z širokého okolí,“ říká Martin Poledníček.

Ateliér DESTYL v současné době pracuje na dalších zajímavých projektech, jako je stavba dvou horských apartmánových domů na Klínovci a Plešivci či citlivá rekonstrukce historického městského domu ve Vysokém Mýtě.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“, kam si pravidelně zveme zajímavé architekty, můžete vidět ZDE.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu