ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Klára Maté a Monika Přikrylová ze studia Story Architekti

TV Architect představuje - Klára Maté a Monika Přikrylová ze studia Story Architekti

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Jaroslav Doukoupil a Robert Juřík ze studia Arch.Design

zrušit

16 m 24 s

Klára a Monika, jedna vystudovala stavební, druhá uměleckou školu. Setkaly se při společném studiu na brněnské Fakultě architektury a v roce 2017 založily společnost s názvem More than Design. Postupem času se k zakladatelkám přidaly i další osobnosti, které svojí autentičností přispívají k rozvoji architektonické kanceláře. Ta od května 2023 nese nový název STORY.

Rekonstrukce rodinného domu Brno – Matulkova

Prvorepublikový řadový dům prochází citlivou rekonstrukcí. Architektky upravily nevyhovující dispozice všech pater domu a navrhly interiér nové kuchyně a jídelny. Interiér využívá některé kousky ze stávajícího vybavení a respektuje historický ráz domu. Dřevěná historická zimní zahrada byla nahrazena novou dvoupatrovou přístavbou, kterou navíc architektky otevřely do zahrady. Projekt je aktuálně v realizaci. 

Novostavba bytového domu Brno – Bystrc

Přáním investora bylo vytvořit bytový dům ve funkcionalistickém stylu. Architektky pracovaly s atypickým terénem, jehož potenciál ale nakonec využily k celkovému konceptu objektu. Výsledkem je do krajiny začleněný bytový dům s terasami a lodžiemi, přesto s maximálním soukromím pro jeho obyvatele.

Kvádrový bytový dům má čtyři bytové jednotky a je z uliční části třípatrový s ustoupeným čtvrtým podlažím. To tvoří mezonetový byt se střešní terasou. V podzemním patře je situováno veškeré technické zázemí objektu. „Dům jsme navrhly v keramickém zděném systému v kombinaci s betonovým monolitem vynášejícím zejména velké otvory v obvodovém zdivu. Ustoupené podlaží jsme navrhly jako dřevostavbu. Lehká konstrukce umožňuje uvolnění dispozice ve druhém podlaží. Stropní konstrukci jsme zvolily skládanou. Schodiště objektu je monolitické, uložené přes akubloky do nosných schodišťových stěn,“ říkají architektky.

Interiér kavárny – Brno 

Zde se jednalo o kompletní refresh stávající kavárny sídlící v centru Brna. Hlavním a klíčovým prvkem je obložení zdí v šedomodré barvě ukončené okrasnou lištou. Identitu celého prostoru tvoří stávající židle TON.

Návrh recepce a čekárny NUKLEA Brno 

Architektky zpracovaly návrh interiéru recepce a čekárny nového oddělení Kliniky nukleární medicíny. „Zde jsme se rozhodly v celém prostoru odhalit klenbový strop. Dále jsme použily přírodní materiály a teplé tóny, abychom pacientům co nejvíce zpříjemnily čekání na vyšetření.“

Architektky v současné době pracují na rekonstrukci rekreačního objektu v Pavlově. Ve fázi architektonické studie se pak nachází projekt přístavby ke katalogovému domu. Jedná se o přístřešky pro auta, příjezdovou cestu ke garáži či wellness zařízení.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“, kam si pravidelně zveme zajímavé osobnosti a společnosti, můžete vidět ZDE!

Doporučené pořady

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl