ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect v regionech Jaroslav Doukoupil a Robert Juřík ze studia Arch.Design

TV Architect představuje - Jaroslav Doukoupil a Robert Juřík ze studia Arch.Design

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect v regionech - Mezinárodní developerská skupina UDI Group se vrací do regionů České republiky a chystá zajímavý projekt v Brně – Husovicích

zrušit

19 m 41 s

Brněnské architektonické studio Arch.Design vzniklo před více než 25 lety. Jejich stavby najdeme po celé České republice. Kancelář má na kontě již desítky významných ocenění na poli architektury. V čele ateliéru stojí architekti Radoslav Kobza a Jaroslav Dokoupil, který byl hostem našeho pořadu spolu s Robertem Juříkem, projektovým manažerem projektu Dornych.

Pavilon P Brno

Pavilon P je výstavní budova brněnského výstaviště postavená roku 2009 jižně od pavilonu Z. Hlavním účelem je zajištění výstavních ploch, ale příležitostně může sloužit i k účelům kulturním či sportovním. Budova byla postavena na místě tří menších starých pavilonů, které byly demolovány. Stavbě, která je ocelové konstrukce, dominuje prosklené průčelí na západní straně obrácené směrem ke vchodu na výstaviště. Ostatní strany jsou prosklené jen minimálně, nebo vůbec a jejich fasády člení především výrazné portály lemující četné vjezdy do vnitřních prostor. Pavilon získal cenu Stavba Jihomoravského kraje 2009.

Polyfunkční komplex Centropolis Brno

Na dlouhodobě nevyužívané parcele v centru Brna poblíž hlavního nádraží vyrůstá osmipodlažní budova se zaobleným nárožím. Bude zde téměř 130 jednotek určených k bydlení, ubytování a podnikání. Centrum nabídne také množství služeb, pracovních příležitostí, kultury i zábavy. „Aktuálně je vybetonováno šest podlaží. Důležité pro mne bylo najít nějaký zajímavý architektonický výraz a současně navrhnout dům kompaktně tak, aby fungoval z uživatelského hlediska příjemně. Pracujeme s balkony, které mají plnou výplň, dům má zaoblené nároží a vytváří jakýsi poutač při příjezdu do Brna,“ říká architekt Jaroslav Dokoupil.

Dornych - Town Square Brno

Projekt nahradí stávající staré obchodní centrum v sousedství brněnského hlavního nádraží. Vznikne zde nový volně přístupný veřejný prostor lemovaný několika menšími budovami, který propojí historické centrum města s plánovanou Jižní čtvrtí. Spodní podlaží nových staveb budou vyhrazena pro obchody, služby a restaurace, vyšší patra nabídnou nájemní bydlení a kanceláře. Dokončení projektu se očekává za čtyři roky. „Nejsme hlavními architekty projektu, vede ho polsko-americký architekt Marek Tryzybowicz. My zde působíme jako lokální partner a pomáháme hledat řešení, které by v Brně bylo přijatelné a užitečné. Vždy je lepší znát problematiku, názory a očekávání města,“ říká Jaroslav Dokoupil. Vzhledem k dalšímu plánovanému rozvoji jižní části centra města bude Dornych také důležitou vstupní branou do této lokality. „Zajímavé je, že nejzápadnější objekt celé sestavy je postaven tak, aby umožňoval chystanou výstavbu severojižního kolejového diametru, tedy sedmipodlažní objekt stojí doslova na mostě,“ dodává Robert Juřík, projektový manažer.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“, kam si pravidelně zveme zajímavé osobnosti a společnosti, můžete vidět ZDE!

Doporučené pořady

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl