ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Architektura a development Inovace a technologie Svítidla, ve kterých hledají inspiraci architekti, designéři i velké developerské společnosti

Svítidla, ve kterých hledají inspiraci architekti, designéři i velké developerské společnosti

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x
6 m 11 s

Možná si při návštěvě restaurace ani neuvědomujete, jakou práci dalo vybrat správné osvětlení, pod kterým právě večeříte. Také při návštěvě velkoobchodu se dennodenně setkáváme s pečlivě vybraným nasvícením, díky kterému vypadají potraviny svěžeji a lahodněji, protože co si budeme povídat, lidé nakupují očima. Na tato svítidla se zaměřuje například program Eglo Proffesional, u kterého hledají inspiraci architekti, designéři i velké developerské společnosti.

Světla v běžné domácnosti a ta v hotelovém lobby se značně liší. Ve velkých prostorách musí být světlo nejen funkční, ale také spolehlivé a s dlouhou výdrží. Něco totiž očekáváme od lampy v obývacím pokoji, kterou rozsvěcíme na hodinu denně a něco jiného od podobného světla v restauraci, kde je zapnuté téměř non stop.

„Program Elgo Professional Light je zaměřen pro náročný provoz v různých restauracích, hotelech, sportovištích, barech nebo kavárnách. Těch míst je celá řada, mají však společného jmenovatele, a to že vyžadují spolehlivý světelný provoz,“ vysvětluje PR manager společnosti Eglo Vlastimil Beránek.

Nerozhoduje jen velikost a intenzita světla, ale také jeho odstín. V největším tuzemském showroomu v Praze – Stodůlkách může každý najít inspiraci, a to jak laická veřejnosti, tak především odborníci.

„Setkáváme se s architekty, kteří vybavují osvětlením menší projekty jako jsou byty nebo rodinné domy a hledají zde inspiraci. Pak jsou zde také developeři, kteří dokončují například 150 bytů, mají svůj rozpočet a po nás požadují, abychom navrhli vhodné osvětlení bytů i společných prostor, potom je na nás, jak se s tím vyrovnáme,“ popisuje Beránek.

V praxi se pak jedná například o projekty s omezeným rozpočtem. I zde se však v nabídce najdou odpovídající výrobky. Na trh však stále přicházejí společnosti, které chtějí nabídnout svým klientům patřičný luxus, to se může odrážet i v rámci osvětlení. „Svítidla z řady Elgo Professional jsou vybavena špičkovými LED čipy a zdroji, takže vyhovují i těm nenáročnějším požadavkům,“ dodává Vlastimil Beránek.

V Showroomu je vystaveno 4000 různých svítidel a všechna jsou k dispozici skladem, případně je možné cokoli doobjednat. Co se týče projektu, ten na míru vypracují odborníci ze společnosti Elgo. Montáž je možná v rámci menších objednávek jako jsou rodinné domy, nebo menší kavárny a restaurace. Co se týče developerských projektů, zde je instalace už v režii investora.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl