ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Revitalizace Václavského náměstí či projekt The Park na Chodově

TV Architect představuje - Revitalizace Václavského náměstí či projekt The Park na Chodově

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Jan Řežáb, majitel a ředitel developerské skupiny JRD

zrušit

17 m 01 s

Studio Jakub Cigler Architekti (JCA) navrhuje rozmanité typy architektury – od interiérů až po obchodní či hotelová centra. Ateliér stojí za výstavbou víceúčelového areálu The Park na Chodově a momentálně se podílí na revitalizaci Václavského náměstí v Praze, kam se po 40 letech vrátí tramvaje.

Společnost Jakub Cigler Architekti (JCA) je architektonické studio, které svou činnost zahájilo v listopadu roku 2001. „Momentálně máme v týmu 50-60 lidí. Částečně jsou to architekti, částečně inženýři, stavaři a koordinátoři projektů. Vždy jsem chtěl mít kolem sebe lidi, kteří umí to, co já ne,“ prozrazuje architekt Jakub Cigler.

Architektura ateliéru je založena na přehledných formách, na soustavném dialogu mezi vnitřním a vnějším prostorem a na výrazné transparentnosti přinášející přirozené světlo do interiéru. Každá stavba je současně doplňována zelenými plochami, zeleň je často uplatňována také jako vertikální „fasádní“ prvek.

Důstojný prostor

Ateliér navrhuje rozmanité typy architektury – od interiérů, rezidenčních objektů, kancelářských budov až po obchodní či hotelová centra a objekty veřejné vybavenosti. Projektuje také novostavby i rekonstrukce. Jednou z nich je revitalizace Václavského náměstí v Praze. „Když se změní podoba Václavského náměstí, světu bude jasné, že se v Česku opravdu něco mění. Bylo to ale myšleno rok dva po revoluci, ne třicet,“ říká Cigler.

Návrh Václavského náměstí vznikl ze soutěže vypsané zhruba před 15 lety. Od té doby byl několikrát upraven na základě nových požadavků MČ Praha 1 a Magistrátu hl. m. Prahy. Základní myšlenkou návrhu je vytvoření důstojného veřejného prostoru v centru Prahy s důrazem na rozšíření zeleně a upřednostnění chodců a městské hromadné dopravy před automobilovou dopravou.

Projekt je rozdělen do dvou fází – spodní a horní část. Podle nejnovějších informací by se horní část náměstí měla začít revitalizovat v roce 2022, práce by měly trvat zhruba rok. Kromě kolejí v horní části přibudou stromy a rozšíří se chodníky. Na jaře roku 2021 by měla začít rekonstrukce spodní části náměstí od křížení s Vodičkovou a Jindřišskou ulicí směrem na Můstek.

Veřejné parky

Dalším komplexním projektem, na němž se studio Jakuba Ciglera podílelo, je The Park na Chodově v Praze 4. Pro klienta AIG/Lincoln s.r.o. byl dokončen v roce 2011. „The Park je kontrastem Václavského náměstí, protože jsme spolupracovali se zkušeným zahraničním investorem, který byl zároveň i architektem. Úspěšnost projektu nás pak nasměrovala k řadě dalších zakázek,“ přibližuje Cigler s tím, že investor měl o projektu jasnou představu.

The Park je víceúčelový areál dvanácti kancelářských budov u dálnice D1, které jsou doplněny o plochy výstavní a obchodní. Řada doplňkových služeb jako banka, fitness, kavárna, trafika, lékařská služba, školka a další přispívá k celkovému oživení komplexu. Kromě toho jsou v areálu přístupné i první veřejné parky, které v České republice vznikly od roku 1938. Objekty projektu jsou obklopeny plochami zeleně, stromy, rostlinami i potoky, fontánami a jezírky.

Doporučené pořady

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl