ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Ekologické projekty ateliéru Vera Hampl Architects

TV Architect představuje - Ekologické projekty ateliéru Vera Hampl Architects

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Osobnosti současné architektury - Jan Kasl

zrušit

11 m 40 s

Projektovala první osobní loď, která je poháněna elektrickými bateriemi, je kurátorkou výstav a vyznává ekologickou architekturu. Do studia TV Architect přijala pozvání architektka Vera Hampl.

Architektka Vera Hampl se věnuje výstavám a jako kurátorka navrhla design výstavy SOUČASNÁ BRAZILSKÁ ARCHITEKTURA A URBANISMUS, která proběhla v říjnu 2013 na Pražském hradě. Českému publiku představila práce tří renomovaných brazilských studií – AUDT (architekt Indio da Costa), MK27 (architekt Márcio Kogan) a Metropolis Projetos Urbanas (architekti Hamilton Case, Jorge Mario Jaurequi, Pedro Aleixo) s cílem nastínit návštěvníkovi rozmanitost a kreativitu brazilských designérů.

Při projektování preferuje materiály šetrné k přírodě. Jejím prvním „zeleným“ projektem v Čechách byl vlastní dům. „Dům je prostorný a vytvářím v něm teplo tak, abych mohla pěstovat banány. Předtím jsem bydlela v bytě, kde jsem využila zimní zahradu,“ usmívá se Hampl.

Boj s malými prostory

Od poloviny srpna se v Praze na Vltavě plaví loď Bella Bohemia, další z řady ekologických projektů Very Hampl. Katamarán, který byl vyroben na míru za účelem vyhlídkových plaveb, je jako první u nás poháněn elektrickými bateriemi. Loď v létě nepotřebuje klimatizaci a její design je jednoduchý, prosklený a kromě prostor baru a toalet je v bílé barvě. Základním stavebním prvkem je hliník, takže je loď lehká a tichá.

Momentálně Vera Hampl pracuje na projektu plovoucích kanceláří. „Je to můj oblíbený projekt a zároveň velká výzva, protože – jak je známo – na lodích je málo místa. Bude velký boj dostat tam vše, co potřebujeme,“ tvrdí Hampl. Projekt je ekologický, bude využívat solární panely a vodní elektrárnu. Podle slov Hampl se celý její tým snaží o to, aby byl projekt příjemný i pro lidi, kteří půjdou kolem. Docílí toho tím, že z celého projektu bude výrazná pouze zelená střecha.

Konstrukce ve tvaru avokáda

Velkým projektem a současně i výzvou do budoucna je pro architektku rekonstrukce zámku nedaleko Prahy. „Musíme se vždy snažit, aby projekt byl co nejlepší pro ekologii. Chceme využít všechno co tam je a něčemu najít nové využití. Máme velké nádrže na dešťovou vodu, solární panely a zeleň. Zelená konstrukce bude ve tvaru avokáda, která bude držet teplotu,“ přibližuje Hampl s tím, že do historické části se nebude zasahovat. Přestože realizace projektu bude trvat dlouhou dobu, podle Hampl se na projekt těší celý tým. „Jsme nadšení, projekt bude příjemný i pro oči,“ uzavírá architektka.

Podívejte se také:

TV Architect představuje: Vera Hampl Architects

Psali jsme také:

Centrum Chodov zdobí perla. Jedinečné relaxační studio od architektky Very Hampl.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu