ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Ekologické projekty ateliéru Vera Hampl Architects

TV Architect představuje - Ekologické projekty ateliéru Vera Hampl Architects

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

Osobnosti současné architektury - Jan Kasl

zrušit

11 m 40 s

Projektovala první osobní loď, která je poháněna elektrickými bateriemi, je kurátorkou výstav a vyznává ekologickou architekturu. Do studia TV Architect přijala pozvání architektka Vera Hampl.

Architektka Vera Hampl se věnuje výstavám a jako kurátorka navrhla design výstavy SOUČASNÁ BRAZILSKÁ ARCHITEKTURA A URBANISMUS, která proběhla v říjnu 2013 na Pražském hradě. Českému publiku představila práce tří renomovaných brazilských studií – AUDT (architekt Indio da Costa), MK27 (architekt Márcio Kogan) a Metropolis Projetos Urbanas (architekti Hamilton Case, Jorge Mario Jaurequi, Pedro Aleixo) s cílem nastínit návštěvníkovi rozmanitost a kreativitu brazilských designérů.

Při projektování preferuje materiály šetrné k přírodě. Jejím prvním „zeleným“ projektem v Čechách byl vlastní dům. „Dům je prostorný a vytvářím v něm teplo tak, abych mohla pěstovat banány. Předtím jsem bydlela v bytě, kde jsem využila zimní zahradu,“ usmívá se Hampl.

Boj s malými prostory

Od poloviny srpna se v Praze na Vltavě plaví loď Bella Bohemia, další z řady ekologických projektů Very Hampl. Katamarán, který byl vyroben na míru za účelem vyhlídkových plaveb, je jako první u nás poháněn elektrickými bateriemi. Loď v létě nepotřebuje klimatizaci a její design je jednoduchý, prosklený a kromě prostor baru a toalet je v bílé barvě. Základním stavebním prvkem je hliník, takže je loď lehká a tichá.

Momentálně Vera Hampl pracuje na projektu plovoucích kanceláří. „Je to můj oblíbený projekt a zároveň velká výzva, protože – jak je známo – na lodích je málo místa. Bude velký boj dostat tam vše, co potřebujeme,“ tvrdí Hampl. Projekt je ekologický, bude využívat solární panely a vodní elektrárnu. Podle slov Hampl se celý její tým snaží o to, aby byl projekt příjemný i pro lidi, kteří půjdou kolem. Docílí toho tím, že z celého projektu bude výrazná pouze zelená střecha.

Konstrukce ve tvaru avokáda

Velkým projektem a současně i výzvou do budoucna je pro architektku rekonstrukce zámku nedaleko Prahy. „Musíme se vždy snažit, aby projekt byl co nejlepší pro ekologii. Chceme využít všechno co tam je a něčemu najít nové využití. Máme velké nádrže na dešťovou vodu, solární panely a zeleň. Zelená konstrukce bude ve tvaru avokáda, která bude držet teplotu,“ přibližuje Hampl s tím, že do historické části se nebude zasahovat. Přestože realizace projektu bude trvat dlouhou dobu, podle Hampl se na projekt těší celý tým. „Jsme nadšení, projekt bude příjemný i pro oči,“ uzavírá architektka.

Podívejte se také:

TV Architect představuje: Vera Hampl Architects

Psali jsme také:

Centrum Chodov zdobí perla. Jedinečné relaxační studio od architektky Very Hampl.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2023 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu