ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Architekt Petr Hovořák z atélieru DIMENSE architects

TV Architect představuje - Architekt Petr Hovořák z atélieru DIMENSE architects

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Architekt Tomáš Velehradský z Ateliéru Velehradský

zrušit

14 m 04 s

Architektonická a projekční kancelář DIMENSE architects byla založena v Brně roku 1995. Od roku 2010 pak funguje i pobočka v Praze. Firma působí po celé České republice a je vedena třemi architekty - Petrem Hovořákem, Alešem Putnou a Radimem Ličkou. My jsme si povídali o nejvýznamnějších realizacích a chystaných plánech s Petrem Hovořákem.

Centrum polytechnické výchovy a vzdělávání Boskovice

Areál centra je navržen v místě, kde byla původně plánovaná sportovní hala. Navazuje na stávající objekt základní školy Slovákova. Stavba je umístěna do zapuštěného terénu, přirozeně tak dotváří moderní školský areál s parkem, přírodním biotopem, prostorem dětského hřiště a s otevřeným posezením u ohniště a venkovní krytou posluchárnou a auditoriem s krytým pódiem. „Navrhli jsme pavilon s odborně zaměřenými učebnami od robotické dílny přes výuku biologie a geologie až po venkovní atrium s letním kinem. V jámě, kde prosakovala spodní voda a nedalo se zde stavět vznikl biotop pro výuku i relaxaci,“ říká Petr Hovořák.

Interiér sídla společnosti VAVRYS CZ

Interiér nové moderní administrativní budovy v Luhačovicích řeší zázemí včetně prezentačního sálu a firemní vzorkové prodejny jednoho z největších tuzemských distributorů oblečení, obuvi a jízdních kol pro sport a volný čas. Interiéry odráží filozofii společnosti, jsou zde splněny požadavky současnosti na použití udržitelných a přírodních materiálů ve formě dřevěného obložení stěn modřínovými lamelami, využití vegetační stěny ve vstupních prostorách pro zlepšení mikroklimatu a použití syrových materiálů v podobě betonových skořepin pro recepci a hygienické zázemí. Dominantou objektu je schodiště se skleněnou stěnou oddělující schodiště od vstupní haly a komunikačních prostorů.

Vila v Moravanech

„Cílem bylo pro soukromého investora navrhnout reprezentativní sídlo s atypickými prvky. Výsledkem je vila s oválnými tvary. Uvnitř půlkruhové slupky se skrývá atrium, které se otevírá do zahrady, a přitom si chrání rodinné soukromí,“ říká Petr Hovořák.

Polyfunkční dům v Třebíči

Připravovaný projekt je revitalizací socialistické stavby na třebíčském náměstí. Převážně prázdný objekt bude v budoucnu polyfunkčním domem s obchodními jednotkami v parteru a byty v nadzemních podlažích. „Bude zde výrazné prosklení a velké lodžie, byty budou prostorné a komfortní, stylem bude zachována vazba na 80. léta,“ říká Petr Hovořák

Koupaliště v Mokré – rekonstrukce požární nádrže

Zadáním obce Mokrá-Horákov byla rekonstrukce nevyhovující požární nádrže a její přebudování na letní koupaliště. „Jsme velmi spokojeni s výsledkem, lidé z celého okolí se sem sjíždějí za koupáním,“ dodává architekt.

V obci Mokrá-Horákov ateliér pracoval také na přestavbě staré nefunkční sídlištní kotelny. Vznikl tak odvážný objekt, který se díky zachování a přestavbě komínu stal dominantou lokality. Uvnitř slouží místním společenský prostor s modlitebnou s industriálními prvky.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“, kam si pravidelně zveme zajímavé osobnosti a společnosti, můžete vidět ZDE.

Doporučené pořady

TV Architect v regionech
Nový díl

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...
Nový díl

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect na Slovensku

TV Architect na Slovensku

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl