ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Architekt Petr Hovořák z atélieru DIMENSE architects

TV Architect představuje - Architekt Petr Hovořák z atélieru DIMENSE architects

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Architekt Tomáš Velehradský z Ateliéru Velehradský

zrušit

14 m 04 s

Architektonická a projekční kancelář DIMENSE architects byla založena v Brně roku 1995. Od roku 2010 pak funguje i pobočka v Praze. Firma působí po celé České republice a je vedena třemi architekty - Petrem Hovořákem, Alešem Putnou a Radimem Ličkou. My jsme si povídali o nejvýznamnějších realizacích a chystaných plánech s Petrem Hovořákem.

Centrum polytechnické výchovy a vzdělávání Boskovice

Areál centra je navržen v místě, kde byla původně plánovaná sportovní hala. Navazuje na stávající objekt základní školy Slovákova. Stavba je umístěna do zapuštěného terénu, přirozeně tak dotváří moderní školský areál s parkem, přírodním biotopem, prostorem dětského hřiště a s otevřeným posezením u ohniště a venkovní krytou posluchárnou a auditoriem s krytým pódiem. „Navrhli jsme pavilon s odborně zaměřenými učebnami od robotické dílny přes výuku biologie a geologie až po venkovní atrium s letním kinem. V jámě, kde prosakovala spodní voda a nedalo se zde stavět vznikl biotop pro výuku i relaxaci,“ říká Petr Hovořák.

Interiér sídla společnosti VAVRYS CZ

Interiér nové moderní administrativní budovy v Luhačovicích řeší zázemí včetně prezentačního sálu a firemní vzorkové prodejny jednoho z největších tuzemských distributorů oblečení, obuvi a jízdních kol pro sport a volný čas. Interiéry odráží filozofii společnosti, jsou zde splněny požadavky současnosti na použití udržitelných a přírodních materiálů ve formě dřevěného obložení stěn modřínovými lamelami, využití vegetační stěny ve vstupních prostorách pro zlepšení mikroklimatu a použití syrových materiálů v podobě betonových skořepin pro recepci a hygienické zázemí. Dominantou objektu je schodiště se skleněnou stěnou oddělující schodiště od vstupní haly a komunikačních prostorů.

Vila v Moravanech

„Cílem bylo pro soukromého investora navrhnout reprezentativní sídlo s atypickými prvky. Výsledkem je vila s oválnými tvary. Uvnitř půlkruhové slupky se skrývá atrium, které se otevírá do zahrady, a přitom si chrání rodinné soukromí,“ říká Petr Hovořák.

Polyfunkční dům v Třebíči

Připravovaný projekt je revitalizací socialistické stavby na třebíčském náměstí. Převážně prázdný objekt bude v budoucnu polyfunkčním domem s obchodními jednotkami v parteru a byty v nadzemních podlažích. „Bude zde výrazné prosklení a velké lodžie, byty budou prostorné a komfortní, stylem bude zachována vazba na 80. léta,“ říká Petr Hovořák

Koupaliště v Mokré – rekonstrukce požární nádrže

Zadáním obce Mokrá-Horákov byla rekonstrukce nevyhovující požární nádrže a její přebudování na letní koupaliště. „Jsme velmi spokojeni s výsledkem, lidé z celého okolí se sem sjíždějí za koupáním,“ dodává architekt.

V obci Mokrá-Horákov ateliér pracoval také na přestavbě staré nefunkční sídlištní kotelny. Vznikl tak odvážný objekt, který se díky zachování a přestavbě komínu stal dominantou lokality. Uvnitř slouží místním společenský prostor s modlitebnou s industriálními prvky.

Další díly pořadu „TV Architect představuje“, kam si pravidelně zveme zajímavé osobnosti a společnosti, můžete vidět ZDE.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu