ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Josef Molnár. hlavní manažer projektů DOMOPLAN

TV Architect představuje - Josef Molnár. hlavní manažer projektů DOMOPLAN

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Nová technologie pro výstavbu domů - spojení dřeva a betonu

zrušit

12 m 21 s

DOMOPLAN je česká developerská a investiční společnost založená roku 2010 v Brně místním podnikatelem Tomášem Vavříkem. Společnost se zaměřuje na výstavbu rezidenčních komplexů, bytových domů a horských apartmánů. DOMOPLAN si zakládá na spolupráci s řadou mladých a kvalitních architektů a interiérových designérů. Spolupracují například se Studiem Identity Design či architektonickou kanceláří Kuba & Pilař architekti. Společnost přináší do České republiky zajímavé přístupy ze zahraničí. K nejvýznamnějším projektům patří Vila Božetěchova, Horské apartmány Filipovice či bytový dům Domino.

„Vybíráme si architekty, kteří mají styl, zajímají nás mladí a zkušení architekti. Vybíráme týmy, kteří nám sednou charakterem architektury. Spolupracujeme například s Identity Design či RAW, to jsou dva ateliéry z našich stěžejních spolupracovníků. Výhodou je, že na různé projekty zkoušíme jiné architekty a každý projekt má tak vlastní rukopis,“ říká Josef Molnár.

Vila Božetěchova

Vilka v Božetěchově ulici v lokalitě Brno-Královo pole je unikátní množstvím dochovaných interiérových detailů z doby svého vzniku, tedy 20. let 20. století. Při renovaci byly všechny funkcionalisticky laděné prvky nákladně repasovány a obnoveny. Zároveň byl dům přizpůsoben potřebám současného bydlení. Zde začala developerská éra, pan Vavřík si nechal tuto vilu zrekonstruovat pro sebe. K práci přizval architekty z kanceláře RAW. Spolupráce s architekty ho zaujala natolik, že se rozhodl jít developerským směrem,“ říká Molnár.

Bytový dům Kadetka

Jedná se o komplex tří elegantních bytových domů v lokalitě Brno - Královo Pole. K přízemním bytům patří soukromé zahrádky, všechny ostatní byty mají prostorný balkon. Zajímavostí je pak zatravněná střecha, která slouží jako společný prostor pro setkávání. Autorem projektu je studio RAW.

Domino

„Výsledkem naší další spolupráce s kanceláří Atelier RAW je bytový dům s originálně řešenými prosklenými balkony a ustupující fasádou ve Francouzské ulici v Brně - Zábrdovicích. Jsou zde uplatněny tradiční motivy bytové výstavby 30. let 20. století v kombinaci se současnými trendy. Najdeme zde 321 bytů. Zcela nové sídliště zde vzniká ve skandinávském stylu. Zvolili jsme výstavbu v duchu hygge. Domino je jeden z našich nejúspěšnějších projektů, který jsme do dnešní doby vytvořili. Projekt byl nominován i na cenu Mies van der Rohe Award 2019,“ říká Josef Molnár.

Pekárenský dvůr 

Pekárenský dvůr je klubové bydlení na území bývalého brněnského brownfieldu v Zábrdovicích. Tento tip bydlení známe ze zahraničí. Bude zde bohatá nabídka služeb dostupných výhradně pro rezidenty. Ti budou mít vedle parkově upraveného vnitrobloku s grill pointy, workoutovým a dětským hřištěm a sdílenými terasami k dispozici také masérnu, saunu, fitness prostory, zázemí pro coworking, cyklodílnu nebo automyčku. „Na tomto projektu spolupracujeme se Studiem Identity Design, jedná se spíše o londýnskou architekturu, v místě je průmyslový odkaz, který evokuje londýnský charakter.  Jsou to cihelné fasády, hliníková okna, bronzové nádechy, industriální styl, vše doplněné o pětihvězdičkový hotel,“ říká Molár.

Rezidence Hvězdová

Jedná se o polyfunkční dům v blízkosti městského parku. Projekt od studia Collab kombinuje vše, co vyžaduje trend moderního bydlení. Zajímavé je, že díky geometrické fasádě má každá jednotka alespoň jednu plně prosklenou stěnu, díky čemuž mizí hranice mezi apartmánem a jeho okolím.

Apartmány lesní stráně

Apartmány Lesní stráně vznikají na místě dříve vyhlášeného rekreačního zařízení SKI hotelu Ostružná v těsné blízkosti sjezdovky. Architektonický návrh má na starosti Colllab studio. „Vyrůst zde má 47 jednotek, resort budeme sami provozovat, jedná se o investiční apartmány, bude zde wellness, restaurace a vše co lidé potřebují. V Jeseníkách máme i apartmány Filipovice a Starou poštu,“ uvádí Molnár.

Rezidence Žižkova

„Architektonického zpracování projektu se ujali zkušení architekti ze studia Kuba & Pilař, kteří pojetím domu navazují na okolní vysoce kvalitní funkcionalistickou zástavbu. Tento prémiový bytový dům v centru Brna v Žižkově ulici nabídne pestrou škálu luxusních bytových jednotek. Má se jednat o špičku designu v Brně, bude to topka naší architektury, budou zde špičkové technologie i luxusní materiály,“ říká Molnár.

„V Orlických horách chystáme ale i další projekty jako apartmánové domy Bukovka, vše je zatím ale v začátku. Založili jsme také vlastní investiční fond a investujeme do nemovitostí a akvizic, tím vzniká naše portfolio. Chystáme se i na nové projekty do Chorvatska,“ říká Josef Molnár.

Mohlo by vás zajímat:

Další díly pořadu „TV Architect představuje“ můžete vidět ZDE

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu