ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Architekti Jan Skoumal a Adam Zezula ze studia UYO architekti

TV Architect představuje - Architekti Jan Skoumal a Adam Zezula ze studia UYO architekti

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Architekt Petr Hovořák z atélieru DIMENSE architects

zrušit

12 m 02 s / Autor: Vizualizace: ZAN Studio

Architektonická kancelář UYO architekti vznikla v Brně roku 2014. Kancelář se profiluje jako kreativní sdružení. V čele týmu stojí tehdejší spolužáci a dnes již partneři Jan Skoumal a Adam Zezula, kteří byli našimi hosty ve studiu. Ateliér si zakládá na silných konceptech a čistém řešení, díky kterým se v soutěžích úspěšně umisťuje na prvních třech příčkách. V jejich portfoliu najdeme bytové domy, sakrální stavby, hasičské zbrojnice, školy či přestavby a rekonstrukce. Na svém kontě mají i ocenění Zlatá plaketa odborné poroty za developerský projekt roku 2017 v Moravskoslezském kraji v kategorii bytové domy za realizaci projektu Na Františkově v Ostravě.

Bytové domy Na Františkově

V roce 2016 vyhrálo studio spolu s kolegy z architektonického studia IAK soutěž na chátrající bytový komplex Na Františkově v Ostravě. Na původní zástavbě byly navrženy tří až čtyřpodlažní objekty spojené podzemní garáží. Komplex je navržen tak, aby obyvatelé byli v co největším kontaktu s okolní přírodou a měli co nejlepší výhledy na panorama Ostravy a pohoří Beskyd. „Cílem bylo navrhnout nový design stávajících bytových domů, které budou vyhovovat standardům 21. století,“ říká architekt Adam Zezula.

 Přístavba pro knihovnu ve Velkém Meziříčí

Jedná se o přestavbu městské knihovny ze 70. let. Architekti se zaměřili především na vytvoření nového moderního zázemí a na architekturu, která by plnila roli důležitého společenského centra. Zajímavé je například i barevné řešení fasády v odstínu zelené i materiálová struktura, kdy nové konstrukce jsou kovové nebo obložené plechem a původní stavba je omítaná. „Aktuálně je hotové územní rozhodnutí a pracujeme na prováděcí dokumentaci,“ dodává Jan Skoumal.

Svazková základní škola Dr. Václava Kounice

Tým UYO uspěl v architektonické soutěži na základní školu ve Slavkově u Brna ve spolupráci s brněnskou projekční kanceláří A99. Návrh školy pro 21. století splňuje nejen veškeré požadavky na moderní výuku, ale také zohledňuje věk a potřeby žáků různých skupin. Zásadním bodem návrhu je pak způsob využití tříd a jejich propojení s mezitřídním prostorem. „Dokončili jsme architektonickou studii a pokračujeme na územním rozhodnutí. Snažíme se soustředit i na okolní veřejná prostranství a provázat školu s okolím. Samotná škola je poměrně zapamatovatelná silueta, která vychází z industriální historie místa,“ říká Jan Skoumal.

Rodinný dům u Frýdku Místku

Dům ve Starém Městě najdeme v příměstské zástavbě. Je zajímavý především výhledem na vzdálené panorama Beskyd. „Jedná se o přízemní dům s kukaní. Je výsledkem dlouhodobé spolupráce s jednou rodinou z Frýdku Místku, byl to již druhý dům, který jsme pro tohoto investora navrhovali,“ říká Adam Zezula.

Zbrojnice jednotky dobrovolných hasičů v Lanškrouně

„K tomuto projektu jsme se dostali na základě vyhrané architektonické soutěže. Je to již druhá hasičská zbrojnice, kterou navrhujeme. Snažili jsme se budovu zapojit do organismu města. Budeme se snažit, aby zde byl dostatek místa pro techniku a vozy a také chceme vyzdvihnout společné místo, kde se záchranáři scházejí a pořádají zde kulturní i sportovní akce pro veřejnost,“ říká Jan Skoumal.

Bytové domy v Hanušovicích

Aktuálně chystaný projekt v malém městečku na severu Moravy v blízkosti oblíbených turistických lokalit. Cílem zadavatele, tedy města, je udržet zde mladé obyvatele. Aktuálně se pracuje na prováděcí dokumentaci a brzy by se mělo začít stavět.  

Další díly pořadu „TV Architect představuje“, kam si pravidelně zveme zajímavé osobnosti a společnosti, můžete vidět ZDE.

Doporučené pořady

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše
Nový díl

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu