ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect v regionech Architekt Radim Horák z ateliéru KAMKAB!NET

TV Architect představuje - Architekt Radim Horák z ateliéru KAMKAB!NET

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje... - „Využíváme recyklát, obnovitelné materiály, zvažujeme i prefabrikaci a samozřejmostí je fotovoltaika,“ říká Alex Veselý k výstavbě Čtvrti Pod Hády v Brně.

zrušit

12 m 03 s

Brněnský ateliér KAMKAB!NET vznikl v roce 2011. V čele stojí architekt Radim Horák se svojí manželkou. Ateliér se zabývá architekturou rodinných domů, veřejných budov, ale i krajinou a návrhem městských prostor. Většina projektů studia má přesah i do umění. Mezi významné práce ateliéru KAMKAB!NET patří například památník sv. Cyrila a Metoděje či návrh smuteční síně v Novém Městě na Moravě.

Památník sv. Cyrila a Metoděje v Brně na Petrově

Tento projekt vznikal ve spolupráci se sochařem Vladimírem Matouškem. Zakázka vzešla z veřejné soutěže, kterou vyhlásilo brněnské biskupství. Památník symbolizuje setkání Cyrila s Metodějem. Z obětí vyzařuje jejich poznání a obohacení naší kultury. Minimalistická socha je z jednoho kusu pískovce s vyřezaným křížem, kterým vychází večer světlo ven.

Rodinný dům v bývalé nouzové kolonii

Rodinný dům se sedlovou střechou prorostlý s okolními domy z 30. let 20. století prošel zásadní rekonstrukcí. Původně byl postaven jako jeden z mnoha provizorních domků v nouzové kolonii na dně zavřeného lomu. Částečnou rekonstrukcí prošel začátkem 90. let 20. století. Nevhodné dispoziční řešení domu je důsledkem letitého zastavování uliček mezi domy a zdaleka neodpovídá dnešním potřebám. Každá místnost má podlahu v jiné výšce a stropy jsou příliš nízké. Cílem rekonstrukce bylo sjednotit jednotlivé místnosti, vyčistit objekt a stavebně jej oddělit od sousední zástavby. Byla navržená také přístavba s plochou střechou, která je pojatá jako zelená extenzivní doplněná o malou pobytovou terasu. Z venku je rekonstrukce s přístavbou pohledově kombinací železobetonu, starých plných pálených cihel, omítky, zelené vegetační střechy a antracitových klempířských prvků.

Dětské Science Centrum / VIDA!

„Naším cílem bylo navrhnout dětské science centrum. To slouží spíše starším dětem a my jsme zde vytvořili zónu pro menší návštěvníky. Výrazná je především maketa vesmírné rakety, která slouží jako herní prvek,“ říká architekt Radim Horák. 

Smuteční síň - Nové Město na Moravě

Tento projekt se umístil na prvním místě v architektonické soutěži města. „Návrh zapadá do lokality a je uměřený svým měřítkem. Návrhem zároveň kultivujeme i okolí. Řešené území jsme oproti původním plánům ještě zvětšili. V současné době pokračujeme projekčně dál. Prostor by měl kromě samotné smuteční síně přinést něco i místním obyvatelům. Lokalita bude vhodná pro procházky a trávení volného času,“ říká Radim Horák.

Malý Mehrin - Moravské židovské muzeum

Projekt na vybudování dokumentačního centra. MEHRIN si klade za cíl připomenout historii významných židovských sídel na Moravě a konkrétních židovských rodin. Výrazným prvkem vstupního prostoru jsou měnitelné police, které jsou na čepech zasunuté v kruhových otvorech tvořících náznak Davidových hvězd. Jednotlivé police tvoří stylizovaná hebrejská písmena a písmena následně tvoří slova. Ve třech řádcích lze číst slova CESTA – ČLOVĚK - VĚČNOST, která odkazují na hlavní témata zájmu celé instituce.

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu