ODEBÍRAT NOVINKY
Úvod Pořady TV Architect představuje... Aktuální projekty Ateliéru Skrušný: Nové bydlení v Letovicích u Brna

TV Architect představuje - Aktuální projekty Ateliéru Skrušný: Nové bydlení v Letovicích u Brna

Zrušit ztišení
Přeskočit reklamu
x

Líbí se vám pořad?

Sdílejte ho svým přátelům.

Facebook log
sdílet na facebooku

Další video

TV Architect představuje - Radka Prokopová, spolumajitelka a výkonná ředitelka společnosti Alca

zrušit

12 m 14 s

Ateliér Skrušný je v Letovicích na Blanensku doslova jako doma. Realizoval zde několik projektů a další na sebe nenechají dlouho čekat. S architektem Petrem Skrušným, který vede ateliér se svým otcem, jsme si povídali o aktuálním stavu druhé etapy projektu Zlatá pole či o rezidenčním počinu Na Výsluní.

„V Letovicích můj otec již před 15 lety koupil velký 4 hektarový pozemek. Nachází se uprostřed lesa v blízkosti potoka. Lokalita je výjimečná krásným výhledem na místní zámek i blízkostí přírody. My jsme zde navrhli 51 rodinných domů, které aktuálně postupně stavíme,“ říká architekt Petr Skrušný. První etapa projektu Zlatá pole již stojí a tvoří ji čtyři bytové domy s 84 jednotkami. Nyní se začíná pracovat na druhé etapě, která je velmi podobná té první. Opět se bude jednat o čtyři domy se stejným počtem bytů jako v první etapě. „Developerský projekt vyčnívá svou architekturou, dovolili jsme se odlišit od stávající zástavby a navrhnout velká okna a atypické prvky. Projekt je určen pro startovací bydlení, to znamená, že byty jsou menší, cenově dostupné a ve vysokém standardu,“ říká Petr Skrušný.

Další bydlení poskytne v Letovicích projekt s názvem Na Výsluní. Zde se jedná o jakési malé městečko, keré je uzavřené a soběstačné. „Je zde více typů domů, abychom oslovili více sociálních kategorií občanů. Podporujeme zde komunitní setkávání. Soběstačnost zajišťují vlastní hlubinné vrty, čistička odpadních vod a každý dům má možnost vybudovat si vlastní solární elektrárnu. Chystáme zde i malý objekt, který by měl nabízel obchod či služby, to už si budoucí majitelé vyberou sami. Zvažujeme i tvorbu komunitní zahrady či stavbu menšího wellness centra,“ dodává Petr Skrušný.

V Letovicích bude společnost pokračovat dalším projektem, neboť Atelér Skrušný zde koupil i starý brownfield, kde dříve fungovala textilní továrna. Projekt je nyní ve fázi studie. Vzniknout by zde měly loftové byty a atraktivní restaurace, která aktuálně v lokalitě chybí.

Mohlo by vás zajímat

Zprávy a aktuality

Loftový byt Letovice se pyšní zajímavým vybavením i fotografiemi Jiřího Kolbaby

Nadstandardní loftový byt najdeme v Letovicích v Jihomoravském kraji. Pyšní se nejen neobvyklým designovým vybavením, ale také krásnými výhledy do okolní krajiny. Najdeme ho totiž ve 4. podlaží domu v novém rezidenčním areálu stojícím na klidném místě u zámeckého parku obklopeném poli a hlubokými lesy. Interiér si vzal na starosti brněnský ateliér Menšík Skrušný Architects + Builders.

Mohlo by vás zajímat

Architektura a urbanismus
16 m 05 s

Menšík Skrušný Architects + Builders

Menšík Skrušný Architects + Builders je tradiční architektonicko-stavitelská kancelář navazující na generaci brněnských stavitelů první republiky. Po vzoru moderních trendů není kancelář pouze architektem a projektantem, ale také samotným investorem, stavitelem a prodejcem vybudovaných nemovitostí. Ateliér založili v roce 2017 dva spolužáci z brněnské fakulty architektury, architekti David Menšík a Petr Skrušný, společně s otcem jednoho z nich, brněnským architektem a stavitelem Petrem Skrušným St. 

Doporučené pořady

TV Architect na Slovensku
Nový díl

TV Architect na Slovensku

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

Skryté poklady architektury pohledem Zdeňka Lukeše

TV Architect v regionech

TV Architect v regionech

TV Architect představuje...

TV Architect představuje...

Už máte klon umělé inteligence?

Už máte klon umělé inteligence?

U jednoho stolu

U jednoho stolu

Osobnosti současné architektury

Osobnosti současné architektury

Chátrající skvosty

Chátrající skvosty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Fotovoltaika pro firmy a developerské projekty

Díla architektů a designérů

Díla architektů a designérů

Architekti nové generace

Architekti nové generace

Konference architektury

Konference architektury

Akademie navrhování interiérů

Akademie navrhování interiérů


Hledáte inspiraci pro bydlení?


© 2024 Living Media s.r.o.
Vytvořeno v Beneš & Michl
Zavřít reklamu